Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Zulümlere Dikkat Çekmek için Resim Sergisi Açtı

AÖB Zulümlere Dikkat Çekmek için Resim Sergisi Açtı

0
AÖB Zulümlere Dikkat Çekmek için Resim Sergisi Açtı

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi İslam Dünyasında yaşanan zulümlere dikkatleri çekmek için Gaziantep Üniversitesi önünde resim sergisi açtı.

Serginin açılışı dolayısıyla 29 Aralık Pazartesi günü Gaziantep Üniversitesi önünde bir basın açıklaması yapıldı.

 

 

AÖB Gaziantep Şubesi öğrencilerinden Usame Çolakoğlu tarafından yapılan açıklamada kapitalist, emperyalist ve Siyonist güçlerin insanlığın gözü önünde zaman ve mekân tanımaksızın Müslümanları katlettikleri ve katliamlarına da bazı Müslümanları alet ettiklerini belirtilerek:

 

"İnsanlık onurunu ve Müslümanlık bilincini yitirmemiş, vicdanları körelmemiş insanların dikkatini çekmek için burada toplanmış ve bu resim sergisini açmış bulunuyoruz. İnsanlığın ortak değerlerinin ayaklar altına alındığı, zalimlerin pervasızca katliamlara giriştiği bu günlerde ümmetin birleşmesi hiç bu kadar elzem olmamıştı. Zaman, Filistin'de, Doğu Türkistan'da, Suriye'de, Irak'ta, Mısır'da, Irak'ta, Myanmar'da ezilen, katledilen mazlumlarla birlikte İbrahim'i bir duruş sergileme zamanıdır. Gün zalimlere karşı Hamza, mazlumlara karşı Ebu Bekir olma günüdür.

 

Resulullah buyurdu ki; "Müminler, tek bir bedenin uzuvları gibidir, uzuvlardan birisi ağrıdığında diğerleri de ağrır." Bugün bizlere düşen bu zulümler karşısında dilsiz şeytanlar olmaktan sakınmaktır. İnanıyoruz ki yüce Allah zalimlerin zulümden haberdardır ve hesabı da çetin olacaktır. Ve inanıyoruz ki, zalimlerin sonu mazlumları elleri ile olacaktır." dendi.