AÖB Yönetimi Doğu İllerini Ziyaret Etti

0
159

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Ortaöğretim ve Yükseköğretim Komisyonları Doğu illerine çalışma ziyaretinde bulundu.

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Edem Er ve beraberindeki heyet, 27-28-29 Ekim tarihlerinde Bitlis, Muş, Tatvan, Erciş, Van, Hakkâri ve Yüksekova’ya çalışma ziyaretinde bulundu.

Ziyarette bölgede faaliyet gösteren AÖB Ortaöğretim Komisyonu üyeleriyle faaliyetler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

27 Ekim Tatvan Tek-Der

AÖB Ortaöğretim komisyonunun doğu illerinde faaliyet gösteren komisyon üyelerine yönelik ziyaretlerin ilk durağı Bitlis’in Tatvan ilçesinde faaliyet gösteren Tatvan TEK-DER Ortaöğretim ve Yükseköğretim komisyonu oldu.

Ortaöğretim çalışmaları değerlendirilip, dernek bünyesinde yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli ‘Furkan Doğan Gençlik Merkezi’ projesi çalışmaları da yerinde görüldü.

27 Ekim Muş Lale-Der

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim ve Yükseköğretim Komisyonları olarak teşkilat ziyaretleri kapsamında Doğu bölgesindeki ikinci ziyaret Muş Lale-Der Derneğine gerçekleştirildi.

Ziyarette Lale-Der Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ortaöğretim komisyonuyla çalışmalarla ilgili görüşmeler gerçekleştirildi.

28 Ekim HEK-Der

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Yönetimi olarak programın ikinci gününde Hakkari Eğitim ve Davet Gönüllüleri Derneği ziyaret edildi. Ziyarette Hek-Der Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ortaöğretim komisyonu üyeleriyle gençlik çalışmaları ve bölge sorunları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Kadim kent Hakkari’nin yurdumuzun dört bir tarafından gelinerek ziyaret edilmesi gereken bir ilimiz olduğu bir kez daha müşahede edildi. Dernek bünyesinde yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı destekli ‘Aydınlık Gelecek İçin Gençlik Merkezi’ projesi çalışmaları da yerinde görüldü.

28 Ekim Van Gökkuşağı Derneği

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Yönetimi tarafından Van Gökkuşağı Derneği ziyaret edildi. Van Gökkuşağı Derneği Ortaöğretim komisyonumuzla yeni dönem öğrenci çalışmaları ve bölgede ki gençlik çalışmaları ile ilgili görüş alış verişinde bulunuldu. Ayrıca dernek bünyesinde ki Umut Ağacı Kitap Kafe de ziyaret edildi.

29 Ekim Erciş Başak-Der

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Yönetimi olarak Doğuda faaliyet gösteren teşkilat komisyonlarımıza yönelik ziyaretlerimizin son durağı Erçiş Başak-Der Derneği oldu.

Erçiş Başak-Der ziyaretinde komisyon üyelerimizle gerek yerelde ve gerekse bölgede yürütülen öğrenci çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.