Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Yarıyıl Kampları Devam Ediyor

AÖB Yarıyıl Kampları Devam Ediyor

0
AÖB Yarıyıl Kampları Devam Ediyor

AÖB Ortaöğretim Birimi tarafından Türkiye genelinde düzenlenen yarıyıl kamp programlarının Adana ayağının üçüncüsü 25-27 Ocak’ta gerçekleşti.

Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu tarafından 2018/2019 eğitim dönemi yarı yıl tatili dolayısıyla 25-27 Ocak 2019 tarihleri arasında düzenlenen “Peygamber ve Değer” başlıklı kamp programı, 15 ortaokul öğrencisinin katılımıyla Ülfet Derneği Misafirhanesi’nde gerçekleştirildi.

Ortaöğretim Komisyonu yöneticilerinin gözetiminde yapılan konaklamalı kamp programı, 25 Ocak Cuma günü akşam namazı ile başladı. Namaz akabinde tanışma ve bilgilendirme konuşması ile devam eden etkinlik, eğitimciler Halef Kurt ve Nadir Aykut’un “Adab-ı Muaşeret” başlıklı sunumu ile devam etti. Sunumun akabinde ise serbest zaman kısmına geçildi.

26 Ocak Cumartesi günü sabah namazı ile başlayan kamp programının ikinci günü, kahvaltı, Mülk Suresi meal okuma, eğitimciler Murat Alagöz ve Şükrü Bilik’in “Hz. Nuh – Bin Yıllık Mücadele” konusunu tiyatro oyunu şeklinde katılımcı öğrencilerle sergiletmeleriyle devam etti. Akabinde ise eğitimci Mehmet Aldemir’in “Hz. İbrahim-İman ve Teslimiyet” sunumu, kitap okuma saati, eğitimci Mehmet Ali Tosun’un “Sosyal Medya ve Zaman Yönetimi” adlı sunumu, Kur’an-ı Kerim yüzünden okuma, eğitimci Nadi Şenlik’in “Hz. Musa – Cesaret” sunumu, bilgi yarışması ve dernek faaliyetleriyle ilgili öğrencilerin yazılı birer metin oluşturması ile tamamlandı.

Pazar günü ise kahvaltının akabinde Dr. Ahmet Baturay Uz’un “Sağlıklı Yaşam ve Spor” adlı sunumu ile devam eden kamp programı, değerlendirmelerin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.