AÖB “Uluslararası Öğrenci Buluşması” Kayseri’de Gerçekleştirildi

0
171

Anadolu Öğrenci Birliği Yeryüzü Gençlik “Uluslararası Öğrenci Buluşması”, İlim Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği Yeryüzü Gençlik “Uluslararası Öğrenci Buluşması”, 10-11 Şubat 2018 tarihinde İlim Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde Kayseri’de yapıldı. Etkinliğe 22 farklı ülkeden yüzden fazla öğrenci katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programın açılış konuşmasını AÖB Dış İlişkiler Birimi başkanı Muhammet Fatih Eren yaptı. Eren konuşmasında, uluslararası öğrenci çalışmasının Anadolu Öğrenci Birliği’ne farklı bir heyecan, farklı bir neşe ve farklı bir renk kattığının altını çizdi.

Gençlik Buluşması’na İyilikder Genel Başkanı İbrahim Bahar da katılarak öğrencilere yönelik bir konuşma yaptı. Bahar, “Anadolu Öğrenci Birliği’nin uluslararası çalışmalarına her türlü desteği veriyoruz ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz” dedi.

Uluslararası öğrencilerle birlikte olmanın mutluluğunu paylaştığını dile getiren Bahar, gençlere İyilikder’in uluslararası alanda yaptığı çalışmalardan bahsetti.

İbrahim Bahar, Anadolu Öğrenci Birliği gönüllerinin diğer ülkelerde yapacakları çalışmalara, plan ve projelere açık olduklarını söyledi. Bahar ayrıca, uluslararası öğrencilere muhakkak yüksek lisans yapmalarını, Türkiye siyasetini yakından takip etmelerini ve mezun olduktan sonra iyilik gönüllüsü olmalarını tavsiye etti.

Programda Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir de bir konuşma yaptı.

Daha sonra söz alan Anadolu Öğrenci Birliği Genel başkanı Mesut Çaça uluslararası öğrencilerle bir hasbihal gerçekleştirdi. Çaça, uluslararası öğrencilere çok önem verdiklerini, onlarla faydalı, anlamlı ve uzun soluklu çalışmalar yapmak istediklerini belirtti.

Farklı ülkelerden gençlik hareketlerini anlatan Çaça, Anadolu Öğrenci Birliği’nin uluslararası öğrenci çalışmaları hakkında bilgiler vererek birtakım değerlendirmeler yaptı.

Çaça’nın konuşmasından sonra kürsüde söz alan yabancı uyruklu öğrenciler, Burkina Faso, Makedonya, Kosova, Somali, Yemen ve Filistin gibi ülkelere dair kültür, coğrafya, sanat, edebiyat ve tarih alanlarında çeşitli sunumlar gerçekleştirdi.

Sonuç Bildirisi’nin okunmasından sonra Erciyes gezisi ve Kayseri şehir turuyla program sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz