Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Rize Temsilciliği Çanakkale’ye Gezi Düzenledi

AÖB Rize Temsilciliği Çanakkale’ye Gezi Düzenledi

0
AÖB Rize Temsilciliği Çanakkale’ye Gezi Düzenledi

AÖB Rize temsilciliği Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü münasebetiyle Çanakkale’ye gezi düzenledi.

AÖB Rize temsilciliği Çanakkale Zaferi’nin 99. Yıldönümü münasebetiyle Çanakkale’ye gezi düzenledi. Anadolu Öğrenci Birliği Rize temsilciliği 26 Mart Çarşamba günü düzenlediği gezi programına Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden 50 kişilik öğrenci katıldı.

Unutulan tarihimizi hatırlamak, şehitlerimizi rahmet ve minnet ile yâd etmek için düzenlenen gezi progamına Şehitlerimizin kanları ile sulanmış topraklara Fetih Suresini okuyarak ayak bastık, devamında AÖB Rize temsilcisi Mücahit Kantaş günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı:

Cennet vatanımızın cennet köşesi bu şehirde 99 yıl önce insanlık tarihinin en büyük savaşlarından birisi yaşandı. Milletçe tek yürek olan ecdadımız; ordumuzun vatan sevgisi, güçlü imanı, büyük cesareti ile bu destan yazılmış oldu. Milletimizin yarınlarında bu onur daima olacaktır. Çanakkale hepimizin şehri, Milletimizin yüreğinin bir parçasıdır. Çanakkale büyük Türkiye’nin yeniden doğduğu yerdir. Milli Şairimiz Mehmet Akif ERSOY “Bedrin Aslanları Ancak Sizin Kadar Şanlı idi” ve yine “Cenabı Allah bir daha bu günleri milletimize yaşatmasın diyor.”  Çanakkale ruhunu milletimize hediye eden ecdadımızı, şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Bu gezinin düzenlemesinde büyük katkısı olan Anadolu Öğrenci Birliğine, Gül-Der’e AÖB Karadeniz bölge temsilcimiz Serkan Karaaslan’a ve Memur-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta’ya teşekkür ediyoruz.