AÖB Ortaöğretim Öğrenci Meclisi Toplandı

0
200

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu, Öğrenci Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu, Öğrenci Meclisi 11 Şubat Cumartesi günü Bilim Eğitim Kültür Araştırmaları Merkezi (BEKAM) toplantı salonunda ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Toplantıya Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er, komisyon üyeleri Ömer Faruk Kavuncu, Fatma Taş ve Gaziantep’deki çeşitli liselerden gelen öğrenci temsilcileri katıldı. Bülbülzade Vakfı tanıtım filminin izlenmesiyle başlayan toplantıda ortaöğretim komisyonunun çalışmalarına dair istişarelerde bulunuldu. Toplantıda ortaöğretim öğrencilerine yönelik iki haftada bir seminler ve hasbihaller düzenlenmesi kararlaştırıldı. Öğrenci Meclisindeki kız öğrencilere Fatma Taş, erkek öğrencilere ise Ömer Faruk Kavuncu danışmanlık yapması da karara bağlandı.                       

Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Adem Er toplantıda yaptığı konuşmada öğrencilerin ahlaki ve ilmi gelişimlerinin ülke geleceği ve sivil toplum çalışmaları açısından önemli olduğunu söyledi. Er, konuşmasında Öğrenci Meclisi toplantılarının çok önemli olduğunu vurgulayarak hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Öte yandan Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer, 12 Şubat Pazar günü ortaöğretim öğrencilerine yönelik söyleşi programına katılarak öğrencilerle hasbihal etti.