AÖB Ortaöğretim Komisyonundan Meal Yarışması

0
197

Anadolu Öğrenci Birliği 11. Bölge Ortaöğretim Komisyonu ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik meal yarışması düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği 11. Bölge Ortaöğretim Komisyonu ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik meal yarışması düzenledi. 11 bölge il ve ilçeleri olan Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa, Elbistan, Nizip, Kâhta’da düzenlenen meal yarışmasında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek.

Konuyla ilgili bilgi veren Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu Üyesi Cumali Kaplan, iki ay önce ortaokul ve liseliler için ayrı ayrı olmak üzere belirlenen 7 surenin öğrencilere okutulduğunu belirterek; “Bu surelerden 50 tane soru 4 şıklı olmak üzere hazırlanarak bir kitapçığa basıldı ve bu kitapçık üzerinden den bir saatlik sınav yapıldı. Bu sınav 11. Bölgedeki tüm illerde de uygulandı. Bu sınavın sonunda ortaokul ve lise kategorileri ayrı ayrı olmak üzere birincilere, ikincilere ve üçüncülere hediye çekleri verilecek. İlk 5’e giren öğrencilerimize değerler eğitimi seti ve ilk 30’a giren öğrencilerimize ise şehir dışı gezimiz var. Gezimize ortaokul, lise kızlar ve erkekler ayrı ayrı olmak üzere toplam 120 öğrencimiz katılacak” dedi.

Sınav sonucu önümüzdeki günlerde açıklanarak dereceye girenlere hediyeleri verilecek.