Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Ortaöğretim Kampları Başladı

AÖB Ortaöğretim Kampları Başladı

0
AÖB Ortaöğretim Kampları Başladı

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu, sömestr tatilinde ortaokul, lise ve üniversite hazırlık öğrencilerine yönelik kamplar düzenlemeye başladı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu, sömestr tatilinde; ortaokul, lise ve üniversite hazırlık kız ve erkek öğrencilere dönük kamplar düzenlemeye başladı. Kamplar, Bülbülzade Vakfı Erulsu Kız Öğrenci Yurdu ile Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda yapılıyor. 

Kamplarla ilgili bilgi veren AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Komisyonu Üyesi Cumali Kaplan, sömestr tatilinde ilk kampı üniversite hazırlık öğrencilerine yönelik olarak yaptıklarını belirterek; “İlk kampı YGS üniversite hazırlık öğrencilerine yönelik yaptık. Bu öğrencilerimiz şuanda kız ve erkek yurtlarımızda kamplarına başladılar. Erkek kısmında 55 öğrencimiz, kızlar kısmında da 45 öğrencimiz kampa katılıyor. Bu kamplarda öğrencilerimize akademik destek veriyoruz ve sınavlara motive ediyoruz. Bunun yanı sıra yaptığımız seminerlerle de öğrencilerimizin bilinçlerini arttırırken, sosyal aktivitelerle de streslerini atmalarını sağlayarak verimli çalışmalarına vesile oluyoruz. Öğrencilerimize her gün 7 ders çalışma etüdü yaptırıyoruz. Yine her gün bir tane rehberlik semineri veriyoruz. Bu seminerler; sınav tekniklerinden tutun da, ders çalışma tekniklerinden, zaman yönetimine kadar geniş bir alanda yapılıyor. İşin uzmanları gelip bu konuları öğrencilerimize anlatıyor. Yine örencilerimize her gün bir YGS deneme sınavı yaptırıp optiklerini okutarak başarı durumlarını görmelerini sağlıyoruz.

Öğrencilerimizin bilinçlerini diri tutmak adına her gün İslami değerlerin anlatıldığı bir sunum yapıyoruz. Bu sunumlarımız kulluk bilinci, Kur’an bilinci, peygamber tasavvuru gibi konularda yapılıyor. Ayrıca vakıfta bulunma gibi, gönüllü olma gibi, teşkilatçılık gibi seminerler de veriyoruz.

Vakit namazlarını öğrencilerimizle beraber kılıp ikindi namazının akabinde fıkıh dersi, sabah namazından sonra ise meal okuma yapıyoruz. Yine gün içinde bir saat kitap ve makale okuma yapıyoruz. Akşamları ise öğrencilerimizle hasbihaller gerçekleştiriyoruz” dedi.