Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Ortaöğretim Çalıştayı Kayseri’de Yapıldı

AÖB Ortaöğretim Çalıştayı Kayseri’de Yapıldı

0
AÖB Ortaöğretim Çalıştayı Kayseri’de Yapıldı

AÖB Ortaöğretim birimi tarafından düzenlenen Ortaöğretim Çalıştayı 2 – 3 Temmuz tarihlerinde İlim ve Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde Kayseri’de yapıldı.

Türkiye genelindeki il ve ilçe komisyon sorumlularından 30 eğitimci ve AÖB Ortaöğretim yönetiminin katıldığı çalıştayın açılışı Kayseri Büyükşehir Belediyesine bağlı eski Amerikan Kolejinde yapıldı. Çalıştayın açılışında İlim ve Hikmet Vakfı Başkanı Fatih Kaya, AÖB Ortaöğretim Birimi Başkanı Ergül Akduman ve Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir birer selamlama konuşması yaptı.

Selamlama konuşmalarının ardından Cumali Kaplan’ın moderatörlüğünde “Kurumsal Kimliğimiz” başlığı müzakere edildi. Daha sonra atölye oturumlarına geçildi. Dört grup halinde atölye oturumlarında birinci grup Eğitim Çalışmaları başlığı altında; “Ders Halkaları, Müfredatlar, Okuma Grupları” alt başlıklar bu gruptaki eğitimciler tarafından müzakere edildi.

İkinci grup Saha Çalışmaları başlığı altında; “Atölyeler, Projeler, Kamplar, Yaz Okulu, Gençlik Buluşmaları, Sanat kursları, Dil Eğitimi ve Yurtdışı Programları” müzakere edildi.

Üçüncü grup Stratejik Alanlar üst başlığı altında; “Öğrenci Politika Belgesi, Gençlik Kuluçkası, İş birliği Protokolleri ve Öğrenci Hukuku” konuları üzerinde durdu.

Dördüncü grup Medya başlığı altında; “Sosyal Medya, Sosyal Arkadaşlık Grupları, Fotoğraf ve Haberleştirme” alt başlıkları müzakere edildi.

Çalıştayın son bölümünde ise değerlendirme oturumu yapıldı. Değerlendirme oturumunda tüm katılımcılara tek tek söz verilerek görüş ve önerileri alındı. Çalıştaya katılan tüm eğitimcilere çeşitli hediyelerin verildiği AÖB Ortaöğretim Çalıştayı çekilen toplu hatıra fotoğrafının ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.