Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Ortaöğretim Birimi Yönetim Toplantısı Yapıldı

AÖB Ortaöğretim Birimi Yönetim Toplantısı Yapıldı

0
AÖB Ortaöğretim Birimi Yönetim Toplantısı Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi yönetim toplantısı 02 Mart Cumartesi günü Anadolu Platformu Genel Merkezinde yapıldı.

Toplantıya Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi Başkanı Adem Er ve üyeler katıldı. Toplantıda; icra, istişare, teşkilat bilgilendirmeleri, ara dönem kamplarının değerlendirilmesi, bölge toplantıları, illerin ortaöğretim raporlarının değerlendirilmesi, öğrenci çalışmalarına ilişkin yaklaşım, öneri, yöntemlerin değerlendirilmesi, üniversiteye yerleşen öğrencilerin takibi ve uyumu, bahar ve yaz dönemi genel faaliyetler, ortaöğretim yaz okulları, bölge çalıştayları, projeli çalışma, Gençlik ve Spor Bakanlığı ‘Türkiye gençlik STK’ları profili’ araştırma raporu bilgilendirmesi gündem maddeleri olarak masaya yatırıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Birimi Başkanı Adem Er ise Şubat ayında yapılan istişare ve icra kurulları ile teşkilat toplantıları hakkında detaylı bilgilendirme yaptı.

Toplantıda; ara dönem kamp raporlarının değerlendirilmesi, kampların ortak bir tema ile yapılması, görsellerin merkezden hazırlanıp paylaşılması, çalışmalarda kullanılan etkinliklerin derlenerek kitapçık haline getirilmesi için karar alındı.

Toplantıda ayrıca Adana, Gaziantep, İstanbul, Malatya, Kayseri ve Van Ortaöğretim bölge toplantıları ve illerin ara dönem ortaöğretim raporları da değerlendirildi.

Yaz ve bahar dönemi bölge çalıştaylarının ortak bir program ile yapılması, yaz okullarında ortak görseller kullanılması, yaz okulu koordinasyon ve eğitimcilerine yönelik hizmetiçi eğitim programı yapılması, bahar ve yaz döneminde sosyal ve kültürel faaliyetlerin sürdürülmesi (gezi, piknik, turnuvalar, kamplar, vb), kurumların proje çağrılarının ve GSB’nin okullara yönelik olan özel çağrısının takip edilmesi, bölgelerin gençliğe dair projeli çalışmaya teşvik edilmesi, GSB ‘Türkiye Gençlik STK’ları Profili’ araştırma raporu, kurumlarımızın fiziki ortamlarının iyileştirilerek gençler için cazibeli hale getirilmesi değerlendirmelerinde bulunuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.