Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Online Eğitim Akademisinin 7. Haftası Geride Kaldı

AÖB Online Eğitim Akademisinin 7. Haftası Geride Kaldı

0
AÖB Online Eğitim Akademisinin 7. Haftası Geride Kaldı

Ortaöğretim birimimizin eğitimcilere yönelik hazırladığı online eğitim akademisi’nin 7. Haftasında “Gelecek Vizyonumuz” konusuyla AKADDER (Anadolu Kadın ve Aile Derneği) Başkanı Rabia ALDEMİR konuk oldu.

Video konferansla yapılan ve moderatörlüğünü Tuba TAKTAK’ın gerçekleştirdiği programda Aldemir şunları dile getirdi:

Çocuklarımızın zekasından , aklından , önerilerinden , çözümlerinden faydalanmamız , bunları dikkate alıp yöntem ve tutumlarımızı değiştirmemiz gerekiyor. Eğer bunları başarabilirsek , teknolojinin korkulacak bir olgu değil bilâkis insana değer katan bir olgu olduğunu görebiliriz.

İnsan üzerine , aile üzerine sadece konuşan değil ; sorumluluk alan , elini taşın altına koyan olmalıyız.

Ötekinin onurunu kırarak zafer kazananlar bizim dostumuz olamazlar.

İçinde yaşadığımız zaman dilimi o kadar önemli ki ; ileride yaşadığımız dönem “Koronadan önce ve Koronadan sonra” diye adlandırılacak. Bu süreçte her şeyimiz ; davranışlarımız , hayatımız , alışkanlıklarımız , ihtiyaçlarımız … değişti.
Unutmayalım ki bu virüs süreci hepimiz için yeni bir fırsat ve çıkış yoludur , eğer zamanın ruhunu iyi okuyabilirsek bu süreçten çok başarılı ve olumlu çıkabiliriz. Unutmayalım ki bu virüs süreci hepimiz için yeni bir fırsat ve çıkış yoludur , eğer zamanın ruhunu iyi okuyabilirsek bu süreçten çok başarılı ve olumlu çıkabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.