Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Öğrencilerinden Mısır için Basın Açıklaması

AÖB Öğrencilerinden Mısır için Basın Açıklaması

0
AÖB Öğrencilerinden Mısır için Basın Açıklaması

AÖB Gaziantep Şubesi Mısır’daki idam kararlarını protesto için GAÜN önünde basın açıklaması düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Mısır’da Müslüman Kardeşler üyesi 529 kişinin idama mahkûm edilmesini protesto etmek için Gaziantep Üniversitesi önünde basın açıklaması düzenledi. 25 Mart Salı günü düzenlenen basın açıklamasına Bülbülzade Vakfı Başkanı Turgay Aldemir,  Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar ve çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.  Mısır’daki dikta rejimini protesto etmek için sık sık slogan atan gurup adına Gaziantep Üniversitesi Öğrencilerinden Metin Hotaman basın bildirisini okudu.  Bildiride Dünya emperyalist sömürgeci devletlerin ve iş birlikçi diktatörlerin İslam coğrafyasında yüzyıldır estirdikleri teröre, yaptıkları soyguna artık dur denmesi gerektiği belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

KAMUOYUNA

Dünya emperyalist sömürgeci devletlerin ve iş birlikçi diktatörlerin İslam coğrafyasında yüzyıldır estirdikleri teröre, yaptıkları soyguna artık yeter dur! Diyerek kendini yakan Muhammed Buazizi’nin yaktığı meşale bütün Ortadoğu ve İslam dünyasını aydınlatmaya devam ediyor.

İslam ülkelerinde çıkarları bozulan batılı soyguncular bu ülkedeki hegemonyalarını kaybetmemek için her türlü oyuna başvuruyorlar.

İslam coğrafyasındaki halklar zincirlerini kırarak özgürce yaşamak için ağır bedeller ödüyorlar.

Tunus’ta, Libya’da, Suriye’de ve Mısır’da canlarını özgürlükleri karşısında ortaya koyan Müslüman halklar ülkelerinin adalet, tevhit, özgürlük, içindeyaşamasını istiyorlar.

Mısırda halkın adalet, tevhit ve özgürlük için devrin firavunu Hüsnü Mübarek ve yandaşlarına sokak sokak, meydan meydan direnişleri sonuç vermiş ve firavun Hüsnü Mübarek yıkılmıştı.

Fakat batılı sömürgeci ülkeler ve koltuklarını kaybetmekten korkan bölgedeki iş birlikçi diktatörler el ele vererek Mısır halkının umudu olan Mursi ve Mısırın özgür insanlarını cezalandırmaya karar verdiler.

Bütün dünyanın gözleri önünde bir halkı, halkın ve hakkın temsilcilerini katletmeye başladılar.

Sözüm ona demokratlar, özgürlükçüler yalnızca seyrettiler.

Kendi putlarını tek tek yiyen batılılar Mısır’da Kuklalarının yenisini Mısır halkının başına diktatör olarak diktiler.

Efendilerinin Adeviye’de öldürerek bitiremedikleri Esma’ları, üniversiteli gençleri önce zindana doldurdular.

Şimdi de kötü bir tiyatro oyununu hatırlatan sahte mahkemelerle Mısır’ın özgür insanlarını katletmek istiyorlar. Tek suçları adalet, tevhid, özgürlük istemek olan bu yiğit insanları kadın erkek demeden, genç yaşlı demeden yüzer yüzer dünyanın gözü önünde idam sehpalarına gönderiyorlar.

Demokratlar, hümanistler, batılılar yalnızca seyrediyorlar. İnanan, düşünen, özgürlüğe sevdalı olan, insanım diyen herkesi Mısırdaki zülme sessiz kalmamaya ve bu zülm karşısında çığlık olmaya davet ediyoruz.

Özgürlük, adalet yalnız bizim değil bütün insanlığın hakkıdır.

 ‘’Zalimler yakında nasıl bir inkılapla yıkılacaklarını göreceklerdir.’’

                                                                  Anadolu Öğrenci Birliği