Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Öğrencilerinden Coşkulu Kudüs Gecesi

AÖB Öğrencilerinden Coşkulu Kudüs Gecesi

0
AÖB Öğrencilerinden Coşkulu Kudüs Gecesi

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi öğrencileri tarafından hazırlanan “Kudüs Gecesi” programı coşkulu bir kalabalığın katılımıyla yapıldı.

12 Ocak Cuma günü Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan programa AÖB Ortaöğretim Birimi Başkanı Adem Er, komisyon üyeleri, eğitimciler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

“Kudüs’ten vazgeçtiğimiz gün kendimizden vazgeçtiğimiz gündür”

AÖB öğrencilerinden Mustafa Güçyetmez’in okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program daha sonra AÖB Gaziantep Şube sorumlularından Elif Aksu’nun selamlama konuşmasıyla devam etti.

Aksu, konuşmasında Kudüs’ün ilk kıblemiz ve peygamberler diyarı kutsal bir şehir olduğunu belirterek; “Kudüs insanlığın ortak değeridir. Kudüs bizim ortak değerimizdir. Kudüs’ün anahtarını Hz. Ömer teslim aldı. Gün geldi düşman eline geçti. Ümmet içinden Selahaddin Eyyubi çıktı düşman elinden kurtardı Kudüs’ü. Şimdi yine düşman elinde. Allah’ın bizlerin elinden gerçekleştirmek istediği muradıdır Kudüs. İşte bu muradı sizler Kudüs’ü bırakmayarak gerçekleştireceksiniz. Ben karşımda Selahaddinler görüyorum. Kudüs’ten vazgeçtiğimiz gün kendimizden vazgeçtiğimiz gündür” dedi.

Konuşmanın ardından Kudüs’ü anlatan kısa bir sinevizyon gösterisi izlendi.  Ardından AÖB öğrencilerinden Abdulkadir Avcı tarafından Kudüs adlı şiir okundu.

Kudüs kırmızı çizgimizdir

Gecede bir konuşma yapan Mavi Marmara Gazilerinden Gönül Memiş ise şunları dile getirdi:

“Kudüs kırmızı çizgimizdir. Bu çizginin aşılmaması için hep birlikte çalışmamız lazım. Mavi Marmara gemisi bu farkındalık için dünyanın dört bir yanından gelen insanlarla doluydu. Bu gemide Furkan da vardı. Biz orada o gemide Furkan’la beraberdik. Tarih boyunca Kudüs kimin elindeyse dünyanın hâkimi de o olmuştur. Bunun hiç istisnası yok. Bugün de Kudüs’te kim oturuyorsa dünyanın tepesinde o oturuyor.

Bir diğer konu da dünyanın isterseniz en süper gücü olun Ortadoğu’ya gelmemişseniz, Kudüs’ün yanı başında değilseniz güçlülüğünüzün hiçbir anlamı yok. Şu anda bir ülke, dünyanın süper gücü okyanuslar ötesinden gelerek bu bölgede olmak zorunda. Bunun nedenini, niçinini, kendi içimizdeki duruma göre yorumlayabiliriz. İster stratejik olarak deyin, ister coğrafi konum olarak deyin, ister enerji havzaları deyin veya dini olarak yorumlayın. Biz tarihi misyonumuzun gereği Kudüs’e sahip çıkacağız. Kudüs’e sahip çıkmak için yapılacak hiç bir şeyi küçük görmeyeceğiz. Biz küçük şeyleri yapalım ki Allah da büyük şeyler için önümüzü açsın. Yapabileceğimiz şeylerden imtina edersek daha da geriye düşeriz. Ümmetin onurunu korumak için bizim Kudüs sorununu çözmemiz lazım. Eğer Kudüs’ü kurtarabilirsek dünyanın diğer yerlerindeki zulümleri de bitirme imkânımız olacak. Ben bunun için adanmış bu salonda Furkanlar görüyorum.”

Konuşmanın ardından AÖB öğrencilerinden Hüseyin Sohbet Mehmet Akif İnan’ın Mescidi Aksa şiirini okudu. Şiirin ardından öğrenciler tarafından oluşturulan müzik grubu ezgiler seslendirmek için sahneye geldi. Konserin ardından Şeyh Ahmet Yasin “Ümmetin Suskunluğu” şiirini okumak üzere AÖB öğrencilerinden Ahmet Akaltun kürsüye geldi.

Kudüs gecesi okunan şiirin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.