Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Öğrencileri ‘Yarınki Türkiye’yi Tahlil Etti

AÖB Öğrencileri ‘Yarınki Türkiye’yi Tahlil Etti

0
AÖB Öğrencileri ‘Yarınki Türkiye’yi Tahlil Etti

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi kız öğrencileri Nurettin Topçu’nun “Yarınki Türkiye” kitabını tahlil etti.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin aylık olarak düzenlediği kitap tahlili programında bu ay Nurettin Topçu'nun Dergah Yayınlarından çıkan “Yarınki Türkiye” kitabını tahlil etti.

6 Mart Pazar günü BEKAM Konferans Salonunda yapılan tahlil programına yaklaşık 50 öğrenci katıldı. Kitap tahlili Şehadet Gerçek tarafından yapıldı.

Kitaptan bir bölüm:

Yarınki Türkiye'nin kurucuları, yaşama zevkini bırakıp yaşatma aşkına gönül verecek, sabırlı ve azimli, lakin gösterişsiz ve nümayişsiz çalışan, ruh cephesinin maden işçileri olacaklardır. Bu ruh amelesinin ilk ve esaslı işi, insan yetiştirmektir. Hünerleri hep fedakârlık olan bu hizmet ehli gençler, hizmetlerinin mükâfatını da hizmet ettikleri insanlardan beklemeyecekler, sonsuzluğa sundukları eserin sesinin akislerini yine sonsuzluktan dinleyeceklerdir.

Yarınki Türkiye'nin kurucuları, millet ve cemaat uğrunda fedakârlıklar kabullenenlerin artık bulunmadığı cemiyetimizde, muhtelif simada insanları şahıslarında birleştireceklerdir. Onlarda Yunus Yavuz'la birleşecek; Sinan Akif'e uzanacak; Ebu Hanife Hüseyin Avni'yi tebrik edecektir. Ve onların eseri olan yarınki Türkiye, şu temellerin üstünde kurulacak: Anadolu'nun toprağından kaynayan bir kan, cemaat için harcanan emek, bin yıllık bir tarih, otoriteli bir devlet ve ebedi olduğuna inanmış bir ruh…

/

/