Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Öğrencileri Halep için Dua Etti

AÖB Öğrencileri Halep için Dua Etti

0
AÖB Öğrencileri Halep için Dua Etti

Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Öğrencileri, Cuma Namazı sonrası Halep’teki mazlumlar için basın açıklaması yaparak dua etti.

Gaziantep Anadolu Öğrenci Birliği öğrencileri, Cuma namazı sonrası Gaziantep Üniversitesi içerisindeki Üniversite Camii önünde Halep’teki soy kırımı protesto ederek toplu dua eylemi gerçekleştirdi.

2 Aralık Cuma günü gerçekleştirilen eylemde Anadolu Öğrenci Birliğini temsilen Yunus Keklikçi bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada Suriyelilerin 6 yıldır sistematik olarak katliamlara maruz kaldığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi; “Suriyeli kardeşlerimiz tam altı yıldır dünyanın gözü önünde sistematik katliamlara, kıyımlara maruz kalmakta.

Her gün içimizi parçalayan onlarca, yüzlerce görüntü ile karşı karşıyayız.

Bizim üç beş saniyeden fazla bakamadığımız fotoğraf karelerini, Halepli kadınlar, çocuklar, yaşlılar olarak topyekûn bir halk bizatihi yaşamakta. Bombalanmayan tek bir hastanenin dahi kalmadığı Halep’te ise yaralanmak ölmekten daha trajik bir hale gelmiş durumda. Gıda yardımının ulaştırılamadığı Halep’in yavruları ‘cennette yemek yiyebileceğiz’ diye ölüme kucak açıyor.

Bu ağır saldırılar altında kalan 300 bin sivil en temel ihtiyaçlarını dahi karşılayamayacak hale gelmiş durumda ve ölümle, açıkça pençeleşmekte. İnsanlık ise bu katliam karşısında sessizliğe bürünmüş, ne yazık ki İslam alemi de bu sessizliğin bir parçası olmuş durumda.

Halep direnişinin öncüsü kardeşlerimiz imtihanlarını olanca güzelliğiyle verdiler ve rablerine gittiler. Geride kalanlara destek olmak ise bizim imtihanımız olarak önümüzde duruyor.

Zalimleri lanetlerken, rabbimizden onuru ve şerefi için direnen kardeşlerimize yakın bir zafer diliyoruz. Halep’i boğan bizim sessizliğimiz ve eylemsizliğimiz olmasın” dedi.

Eylem Halep’teki mazlumlar için yapılan duanın ardından sona erdi.