Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Öğrencileri Gaziantep’i Ziyaret Etti

AÖB Öğrencileri Gaziantep’i Ziyaret Etti

0
AÖB Öğrencileri Gaziantep’i Ziyaret Etti

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi öğrencileri; İstanbul, Malatya, Mersin, Trabzon, Elazığ, Samsun, Çorum, Düzce, Kayseri, Uşak ve Van’dan gelen öğrencileri ağırladı.

18-19-20 Mart tarihlerinde 20 öğrencinin katıldığı ziyarette öğrenciler ilk olarak Gaziantep İyilikder Yardım Koordinasyon Merkezi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Daha sonra Minberşam Derneği yönetimiyle gerçekleştirilen hasbihalde, derneğin çalışmaları ve AÖB ile yapılabilecek ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Gaziantep’in tarihi ve turistik yerlerini de gezen öğrenciler, İyilikder tarafından Gaziantep’te yaşayan Suriyeli ihtiyaç sahiplerine yapılan yardım dağıtımına katıldı.

Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu Suriye Koordinatörü Mahmut Kaçmazer ile görüşen öğrenciler daha sonra Bülbülzade Vakfı Kurtuluş Ormanı’na geçerek öğrenci çalışmaları hakkında istişare de bulundu.

Gaziantep Üniversitesi Külliyesi içerisinde bulunan Pusula Kitabevi’ni de ziyaret eden öğrenciler, burada öğrencilerle sohbet ettiler.

Nizip’deki çadır kent ve Nizip Eğitim ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret eden öğrenciler, akşam yemeği akabinde Zeugma Antik Kenti gezdi.

Öğrenciler Pazar günü Suriye Direnişinin 5. yıl dönümü etkinliklerine de katıldı. Yoğun geçen programın ardından ziyaret sona erdi.