Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Öğrenci Meclis Toplantısı Yapıldı

AÖB Öğrenci Meclis Toplantısı Yapıldı

0
AÖB Öğrenci Meclis Toplantısı Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Öğrenci Meclis Toplantısı 1 Şubat Cumartesi Günü Malatya’da Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Meclis Toplantısı Malatya’da yapıldı. Program; Kuran-ı Kerim tilaveti, AÖB Genel Başkanı Fatih Eren ve AÖB Malatya Bölge Başkanı Enes Katıksız’ın selamlama konuşmalarıyla başladı. AÖB Başkanı Fatih Eren, selamlama konuşmasında gelecek kendi kendine ortaya çıkmaz dedi ve ekledi Hayalini kurduğumuz bir hayat için mücadele etmemiz gerekir. Gelecek, bizim yaptıklarımızla şekillenecek bunun idrakinde olmamız gerekir”.

Açılış konuşmasında “İslam dünyası olarak içinde bulunduğumuz koşulları değiştirmemiz çok yönlü bir değişim ve dönüşümle mümkün olabilir. Sadece bir milletin veya grubun, bir ekolün veya düşünce grubunun tüm bu sorunların üstesinden gelebilmesi mümkün değildir.” diyen Anadolu Platformu İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz, Aidiyet ve Sorumluluk kavramlarına vurgu yaptı. Şengöz, insanı merkeze almanın önemine dair cümleleriyle konuşmasını noktaladı.

Programda İcra Kurulu üyelerinden AÖB Genel Başkanı Muhammed Fatih Eren, Kız Teşkilat Başkanı Halide İkra Kahraman, Erkek Teşkilat Başkanı Melih Ay ve Yusuf Öcal, Dış İlişkiler Başkanı Mehdi Coşkun, sunumlarını gerçekleştirdi.  İcra Kurulu sunumları sonrasında  Birinci dönem AÖB faaliyetlerinin değerlendirildiği 1. oturum başladı. Oturumda Referanslı Öğrenciler, Ders Halkaları ve Kampüs Faaliyetleri konuşuldu.

Swot analizinden sonra yapılan 2. oturumda ise İkinci Dönem Planlaması kapsamında Yıllık Faaliyet Takvimi ve Bölge Kampları planlaması yapıldı.  Toplu fotoğraf çekimiyle öğrenci meclis toplantısı sonlandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.