Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Mustafa Kar ile Söyleşi Düzenledi

AÖB Mustafa Kar ile Söyleşi Düzenledi

0
AÖB Mustafa Kar ile Söyleşi Düzenledi

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi, Mustafa Kar ile ‘İslami Harekette Müslüman Gencin Rolü’ başlıklı söyleşi düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi, 26 Kasım Cumartesi günü Bilim Eğitim ve Kültür Araştırmalar Merkezi (BEKAM) çok amaçlı salonunda 'İslami Harekette Müslüman Gencin Rolü' adlı bir söyleşi programı düzenledi.

Programa, Gaziantep Üniversitesi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesindeki öğrenciler katıldı.

Zeynel Kaplan'ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda daha sonra Mustafa Kar kürsüye gelerek sunumunu gerçekleştirdi.

Kar, sunumunda özetle; “Sümerlerde bir tablette şöyle yazıyordu. ‘Bu gençliğin hali ne olacak?’ Gençlik bir sorun değil sorunların çözüm merkezidir. İnsan yaşlandıkça muhafazakârlaşır. Genç ruhsuzlaştıkça o yaşında ölmüştür. Hududullahı aşmadıkça farklılıklarımız bizim zenginliğimizdir. İslami harekette Müslüman genç inandığı değerleri günümüzle bütünleştirmelidir. İslami Harekette Müslüman gencin rolü kendini sürekli bir iç muhasebeye çekerek ‘Emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker’i yaşamak yaşatmaktır. Toplumun en dinamik kesimi gençliktir. Gençliği sağlıklı bir zihinle inşa eden ülkeler yıkılmazlar. Gençlik gelecektir” ifadelerine yer verdi.

Sunumun ardından soru-cevap bölümüne geçildi. Söyleşi programı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.