Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Mardin Öğrencileri Türkiye Şampiyonu Oldu

AÖB Mardin Öğrencileri Türkiye Şampiyonu Oldu

0
AÖB Mardin Öğrencileri Türkiye Şampiyonu Oldu

AÖB Mardin öğrencileri, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen “Kim Bilir” adlı Gençler Arası Bilgi Yarışmaları’nda 81 il arasından Türkiye Birincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından Kültür ve Sanat Yarışmaları adı altında her yıl düzenlenen; Tarih, genel kültür, spor kültürü, müzik, sanat, sayısal mantık, vatandaşlık ve coğrafya sorularından oluşan Türkiye Finalleri’nde Güneydoğu illerini de temsilen katılan ve Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) gönüllüsü üniversite öğrencilerinden oluşan Mardin Gençlik Merkezleri yarışmacıları, yapılan müsabaka neticesinde 18-25 yaş kategorisinde Türkiye Birincisi oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun da izlediği finallerde Türkiye 1.’si olan Halil ibrahim Abak, Ali Çoşkun ve Cebrail İpek adlı öğrenciler, ödüllerini bakan Dr. Muharrem Kasapoğlu’ndan aldı. Bakan Kasapoğlu, gençleri plaket ve çeşitli hediyelerle birlikte yurt dışı gezisi ile ödüllendirdi.

İlki 2018 yılında gerçekleşen ve 10 bini aşkın öğrencinin elemelerden geçtiği yarışmada Mardin Gençlik Merkezleri Bilgi Yarışması Ekibi’nde bulunan oluşan Mardin ekibi, Tarih, genel kültür, spor kültürü, müzik, sanat, sayısal mantık, vatandaşlık ve coğrafya konularında çoktan seçmeli sorular yöneltildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.