AÖB Malatya Buluşması

0
AÖB Malatya Buluşması

Anadolu Öğrenci Birliğine mensup öğrenciler 13 Ağustos Cuma günü Malatya Meşale Derneği’nin düzenlemiş olduğu iftar programında buluştu.

İftarda Anadolu Öğrenci Birliğine yeni katılan öğrencilerle tanışma ve kaynaşma fırsatı da doğmuş oldu. Programda Yükseköğrenim komisyonu başkanı Tamer Çalhan ve Araştırmacı Yazar Ramazan Kayan Hocanın yaptığı konuşma ilgi ile ve not alınarak dinlendi.

Ramazan Kayan konuşmasında, gençlere İslam’ı yaşamada 6T formülünden bahsetti. Gençlerin önce sorunları tespit etmeleri gerektiği, daha sonra sorunlar karşısında bilinçli bir tercih yapabilmeleri gerektiğini anlattı. Yapılan tercihlerin teslimiyetle desteklenmesi gerektiği, bu teslimiyetin bizi terbiye edeceğini anlatan yazar, terbiyenin temsiliyyeti getireceğini ve devamında tebliğ vazifesiyle toplumun dönüştürülmesi gerektiğini anlattı. Konuşmanın tek solukta dinlendiği programdan sonra gençler kendi aralarında bir araya gelerek konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Programa çay içerek son verildi.