AÖB Lise Ara Sınıflar için Kamp Düzenliyor

0
165

Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesinin “Bir Kavram Bir Peygamber” başlığı ile 21 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında düzenlediği ortaöğretim kamplarının ikincisi lise 9 – 10 ve 11. Sınıf öğrencilerine yönelik olarak yapılıyor.

23-25 Ocak tarihlerinde yatılı olarak düzenlenen kampa 24 erkek öğrenci katılıyor. Öğrenciler Bülbülzade Aygün Erkek Öğrenci Yurdu’nda misafir ediliyor.

Kampta; Hz. İbrahim ve Teslimiyet, satranç dersi, Hz. Nuh Gemi ve Güven, kitap okuma saati, Adab-ı Muaşeret, film izleme ve yüzme etkinliği, meal okuma, Hz. Musa ve Cesaret, oyun saati ve değerlendirme bölümleri yer alıyor.

Ara sınıflar için iki kur halinde düzenlenen kampın ikinci kuru 26-28 Ocak tarihleri arasında yine 24 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Öte yandan AÖB Gaziantep Şubesi Ortaöğretim Birimi liseli yetim kız öğrenciler için günübirlik kamp düzenledi. Bülbülzade Eruslu Kız Öğrenci Yurdu’nda düzenlenen kampa 14 kız öğrenci katıldı. Kampta Hz. İbrahim İman ve Teslimiyet sunumu yapılırken AKADDER Başkanı Rabia Aldemir de öğrencilerle hasbihal gerçekleştirdi. Kampta keçe ile kitap ayracı yapma etkinliği ve düzenlenirken çeşitli oyunlar da oynandı.

Kamp sonunda öğrenciler Bülbülzade Vakfı önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.