AÖB Kocaeli Temsilciliği Doğa Yürüyüşünde

0
AÖB Kocaeli Temsilciliği Doğa Yürüyüşünde

Yeşil ve mavinin birleşerek eşsiz örnekler ortaya çıkardığı Kocaeli’nde doğa yürüyüşü tutkunları için de sayısız yürüyüş parkurları mevcut…

Anadolu Öğrenci Birliği Kocaeli temsilciliğinin 1 Mayıs’ta düzenlediği doğa yürüyüşüne üniversiteli öğrencilerle beraber kendini genç hisseden Gökkuşağı Derneği gönüllüleri de yer aldı.

Kocaeli’nin Yuvacık bölgesinde gerçekleşen yürüyüş için öğrenciler sabah namazıyla hazır bulundular. Kütahya’nın meşhur tarhana çorbası ikramıyla beraber yürüyüş alanının başlangıcına hareket edildi. Sabahın erken saatlerinde başlayan yürüyüşte gençler doğa ile iç içe yeşil alanlarda gönüllerince hareket ettiler. Hem sınav döneminin stresini atan gençler aynı zamanda 2.’si yapılacak olan Peygamberler Tarihi kampı öncesi enerji yüklemesi yaptılar. Su ve kuş sesleri arasında ruhlarını dinlendiren gençler neşeli bir şekilde dağ bayır demeden hareket ettiler. Yorgun bedenler aç mideler odun ateşinde pişen mangalla dinginliğe erdi. Doğal ortamda kılınan namazla 14 km‘lik yürüyüş tekrarı talebiyle son buldu.