AÖB Kocaeli Kitap Fuarında

0
136

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin 11-19 Mayıs tarihleri arasında 5.’sini düzenlediği kitap fuarına Anadolu Öğrenci Birliği Kocaeli olarak Çıra, Bengisu, İşrak ve Özgün İrade ile katıldı.

350 yayınevi, 20 sahaf 30 sivil toplum örgütünün katıldığı kitap fuarında 500 etkinlik mevcut. Kocaeli’nde 5 yıldır Kocaeli Gökkuşağı Derneği’nin öğrencileri tarafından açılan stanttaki tüm işler öğrencilere ait olup elde edilecek kazanç öğrencilerin sosyal ve kültürel etkinliklerinde kullanılacak. Öğrenciler fuar boyunca kitaplarla ve yazarlarla iç içe olmakla beraber yüz binlerce okuyucu kitlesiyle karşılaşıp toplumu tanıma yönünde önemli bir fırsatı yakalıyorlar. 9 gün boyunca fuarda olan gençler etkinliklere katılıp kağıttan dünyalarda seyahat ediyorlar. İndirimli alışveriş fırsatını da değerlendiren öğrenciler kendilerine kitaplık oluşturmayı da ihmal etmiyorlar.

Ramazan Kayan’ı misafir eden öğrenciler kitaplarını imzalatmakla kalmayıp birebir sohbet imkanı da yakaladılar. Kocaeli gönüllülerinde katıldığı imza etkinliğinde Ramazan Hoca kitap imzalarken güncel-siyasal konulardan bahsederek bilgilendirmeyi ve aydınlatmayı ihmal etmedi. Öğrencilerin sabah 10:00’da başlayan kitap-fuar serüvenleri akşam 21:00’a kadar sürdü. Kitap Fuarı 19 Mayıs tarihinde sona erecek.