AÖB Kayseri Bölge Kampı Gerçekleştirildi

0
242

Anadolu Öğrenci Birliği’nin “Bilgi, Birliktelik ve Erdem” temalı Kayseri Bölge Kampı, İlim ve Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde Kayseri’de gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği’nin “Bilgi, Birliktelik ve Erdem” temalı Kayseri Bölge Kampı, İlim ve Hikmet Vakfı’nın ev sahipliğinde 09-10 Mart 2019 tarihlerinde Kayseri’de gerçekleştirildi.

Ankara, Tokat, Aksaray, Samsun, Sivas ve Yozgat’tan öğrencilerin katıldığı kampa yaklaşık 10 farklı üniversiteden 180 öğrenci katılım gösterdi. Kamp, Aksaray Üniversitesi öğrencisi Yemenli Şakir Muhammed’in Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Akabinde Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Eren, Kayseri Danışma Meclisi Üyesi Erdal Ergenç, İlim ve Hikmet Vakfı Başkanı Osman Gerçek ve AÖB Yönetim Kurulu Üyesi Furkan Ceylan birer selamlama konuşması yaptı.

Kampın ilk oturumunda Dr. Murat Cahit Cıngı, ”Türkiye’deki Değişimler ve Değerlerimiz” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. İkinci oturumda ise ”İslam Dünyasındaki Değişimler” başlığığyla Melih Ahıskalı bir sunum yaptı.

Daha sonra yirmişer kişilik gruplara ayrılan öğrenciler atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Atölye çalışmalarının ardından İlim ve Hikmet Vakfı Başkanı Osman Gerçek’in rehberliğinde Kayseri şehir gezisi düzenlendi. Devraldığımız kadim kültürün bizlere emanetleri olan önemli tarihi noktalar ziyaret edildi.

Kampın birinci günü akşamında kız öğrenciler “Mandalinalar” isimli filmi izleyip kritiğini gerçekleştirirken, erkek öğrenciler ise İlim Hikmet Vakfı’nda hasbihal gerçekleştirdi.

İkinci günün ilk oturumu Uluslararası öğrenci sunumları ile başladı. İlk olarak Abdullah Gül Üniversitesi öğrencisi Kenyalı Abdishukri Rashid Aden kendi eğitim serüvenini ve Türkiye’ye dair anılarını anlattı. Devamında Aksaray Üniversitesi öğrencileri Somalili Abduşşekür Muhammed ve Yemenli Şakir Muhammed Türkiye’ye geliş hikayelerinden bahsederek kendi ülkeleri ve Türkiye’ye dair düşüncelerini aktardılar.

Uluslararası öğrenci sunumları ile son bulan salon programlarının ardından toplu fotoğraf çekimi yapılarak Erciyes Dağı’na çıkıldı. Teleferikle gerçekleştirilen Erciyes turunun ardından, gezi, sucuk-ekmek ikramı ve hatıra fotoğraf çekimi ile son buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.