Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Kahramanmaraş Kampı Gerçekleştirildi

AÖB Kahramanmaraş Kampı Gerçekleştirildi

0
AÖB Kahramanmaraş Kampı Gerçekleştirildi

Anadolu Öğrenci Birliği, 15-16 Aralık 2018 tarihinde Kahramanmaraş’ta “Geçmişten Geleceğe Medeniyet Köprüsü” başlıklı kamp düzenledi.

Kur’an tilavetiyle başlayan program açılış ve öğrenci başkanlarının selamlama konuşmalarıyla devam etti. Birinci oturumda Hıdır Akaslan “Medine Dönemi Medeniyet İnşası”, ikinci oturumda Halit Çil “İlimle Yükseliş: Endülüs Dönemi” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

Verilen öğle arasında İyilikder Yetim Komisyonuyla birlikte yetim çocuklarla yüz boyama, resim yapma, şarkı söyleme gibi çeşitli etkinlikler yapıldı. İbrahim Özmantar’ın “İslam Dünyasının Dinamikleri ve Gelecek Perspektifi” başlıklı sunumunun ardından Grup Taha’nın ezgi dinletisiyle birinci gün programı son buldu. Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça ve Teşkilat Başkanı Melih Ay kampı ziyaret ederek istişare ekibi ile çeşitli istişarelerde bulundu.

Kampın ikinci günü tarihçi Durdu Koca’nın “Özgünlüğü Kaybediş: Osmanlı Dönemi” başlıklı sunumuyla başladı. Daha sonra “Yapay Zeka, Dijital İnsan, Modern Sanatlar, Mimari ve Şehir, Klasik Sanatlar” başlıkları altında atölye çalışmaları yapıldı.

Atölye çalışmalarının ardından sonuç bildirgesi okunarak program son buldu. Programdan sonra katılımcılarla birlikte Yedi Kuyular Kayak Merkezi’ne bir gezi düzenlendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.