Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Hatay Geleneksel Piknikte Buluştu

AÖB Hatay Geleneksel Piknikte Buluştu

0
AÖB Hatay Geleneksel Piknikte Buluştu

Anadolu Öğrenci Birliği Antakya’nın gelenekselleştirdiği piknik, bu yıl 28 Nisan Pazar günü Dörtyol’da düzenlendi.

Anadolu Öğrenci Birliği Antakya Temsilciliği ve Hatay Kardelen Derneği’nin organizasyonu ile gerçekleşen pikniğe Anadolu Öğrenci Birliği İskenderun Temsilciliği de katıldı. Yaklaşık 70 üniversite öğrencisinin katıldığı piknik kahvaltıyla başladı.

Körfez Derneği yöneticisi Mustafa ağabeyin kıldırdığı öğle namazının ardından konuğumuz yazar Necip Cengil de bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Müslüman’ın geniş düşünmesi gerektiğini vurgulayan Cengil, bireysel davranmamız gerektiğini, birlikte hareket etmemiz gerektiğini, bir ufuk birlikteliğimizin olmasını ve birbirimizi uyararak düzeltmemiz gerektiğini vurguladı. “Ayrıca alanı her ne olursa olsun, tüm Müslüman öğrencilerin uluslararası ilişkiler üzerine okumalar yapması gerekir. Dünya için söz söyleyecek insanların sadece duygusal düşünmeleri imkânsızdır. Bizler tarihi ve uluslararası ilişkileri doğru okuyarak geleceğe doğru büyük adımlar atmalıyız.” diyen Cengil, daha sonra gençlerle Kuran’ı anlamaya ve gündeme dair hasbihal etti.

Öğle yemeğinin ardından birlikte yapılan etkinlikler sonrasında, yeşile ve suya bir sonraki pikniğe kadar veda edilerek yola çıkıldı.