AÖB: HALKIN İRADESİNE DARBE VURULAMAZ!

0
182

Anadolu Öğrenci Birliği, “HALKIN İRADESİNE DARBE VURULAMAZ!” başlıklı bir basın açıklaması yayınlayarak 21 yıl önce bugün gerçekleşen 28 Şubat darbesini kınadı. 

Anadolu Öğrenci Birliği, 21 yıl önce bugün gerçekleşen 28 Şubat darbesini kınayarak “HALKIN İRADESİNE DARBE VURULAMAZ!” başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

AÖB açıklamasında, “28 Şubat, Osmanlı sonrası yönetimi rehin alarak milletimize dayatılan düzeni Batılı efendilerin talimatlarına göre yeniden tahkim etmeyi amaçlayan sistematik ve militarist bir dayatmadır” ifadelerine yer verdi.

Açıklamada, sahte, tek tipçi Kemalist, tahakkümcü anlayışın bugün gelinen noktada iflas etmiş olduğu, ancak 28 Şubat zorbalığının yol açtığı mağduriyetlerin bir kısmının hâlâ giderilememiş olduğu dile getirildi.

Açıklamanın devamında, “Bu konuda yetki ve sorumluluk sahiplerinin harekete geçmesini, mağdur olan kişilerin haklarının geri verilmesini, mahkûm olanların özgür bırakılmasını talep ediyor, kamuoyunu ise duyarlı olmaya davet ediyoruz” denildi.

“Devletin, Milletimiz adına bedel ödeyenlere iade-i itibar borcu vardır!  Ülkemizi büyük bir cezaevine çeviren, kültürel soykırıma teşebbüs eden, ülkeyi milyarlarca lira zarara uğratan darbecilerin yaptıklarının hesabı sorulmalıdır!” ifadelerinin yer aldığı basın açıklamasının tam metni şöyle:

HALKIN İRADESİNE DARBE VURULAMAZ!

28 Şubat Postmodern Darbesi, ruhunu batılılaşma makyajlı sömürgecilikten, aklını oryantalizmden, meşruiyetini FETÖ’den, adaletini tek parti döneminden, ilhamını 27 Mayıs’tan, zalimliğini ise 12 Eylül’den alan aşağılık bir soykırım girişimidir.

28 Şubat, Osmanlı sonrası yönetimi rehin alarak milletimize dayatılan düzeni Batılı efendilerin talimatlarına göre yeniden tahkim etmeyi amaçlayan sistematik ve militarist bir dayatmadır. 28 Şubat Postmodern Darbesi, 15 Temmuz işgal girişiminin gayri meşru babasıdır.

Bundan 21 yıl önce bugün 28 Şubat’ta inanç değerlerimiz, düşüncelerimiz, yaşam tarzımız, derneklerimiz, vakıflarımız cuntacılar tarafından tehlikeli ilan edilip, takibe ve tutuklamalara tabi tutuldu. İnsanların temel hak ve özgürlükleri hiçe sayıldı. On binlerce üniversite öğrencisinin eğitim hakkı elinden alındı. Katsayı uygulamasıyla İmam-Hatip Liseleri ve Meslek Liseleri mezunlarının eğitim haklarına büyük darbe vuruldu. Binlerce kamu görevlisi memuriyetten çıkarıldı. Yüzlerce subay ve astsubay meslekten ihraç edildi. 28 Şubat darbesinin aktörleri, devlet kurumları, yasama, yürütme ve yargı organlarını işlemez hale getirdi. Ülke karanlık bir dehlize sokuldu ve inanılmaz bir şekilde bu sürecin 1000 yıl süreceği iddia edildi. Bu coğrafyanın dokusuyla örtüşmeyen, siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik uygulamalar, ulusla arası odaklarla işbirliği içinde yürürlüğe kondu.

Geçen süre zarfında Millet ile Devlet barışına yönelik adımlar atıldı. Milletimiz asli değerlerini kuşanarak tarih sahnesine dönme kararı verdi. 28 Şubat’ın arkasındaki güçler de boş durmamış FETÖ marifetiyle 15 Temmuz’da karanlık işgal girişiminde bulunmuşlardır. Tanklarla irademizi sindirmeye çalışanları Milletimiz imanıyla geri püskürtmüştür. Şer odakları kirli emellerine ulaşamamış ve hüsrana uğramıştır. Bütün kesimleriyle sokağa çıkan Milletimiz bu toprakların her beka krizinde kurtuluş reçetesi olan tekbir, ezan ve bayrak ile yeni bir destan yazmıştır.

21 yıl sonra bugün gelinen noktada sahte, tek tipçi Kemalist, tahakkümcü anlayışın milletimizi korkutup sindirme ve Batı’ya köle kılma projesinin bir kere daha iflas etmiş olduğunu Rabbimize hamd ile müşahede ediyoruz.

Ancak 28 Şubat zorbalığının yol açtığı mağduriyetlerin bir kısmının giderilememiş olmasını ise üzüntü ile izliyoruz. Bu konuda yetki ve sorumluluk sahiplerinin harekete geçmesini, mağdur olan kişilerin haklarının geri verilmesini, mahkum olanların özgür bırakılmasını talep ediyor, kamuoyunu ise duyarlı olmaya davet ediyoruz.

28 Şubat sürecinde hukuksuzluğun zirve noktasını teşkil eden “brifinglendirilmiş yargı” marifetiyle haklarında açılmış soruşturma ve yürütülmüş yargılamalar neticesinde mağduriyetler oluşturmuş davalarla ilgili olarak acilen yeniden yargılama yolu açılmalıdır! Kaldı ki 28 Şubat davaları ile ilgili hüküm veren birçok hakim ve yargıç, 15 Temmuz işgal girişiminin yargı ayağını oluşturdukları için gözaltına alınmışlar ve şu anda darbeci olarak yargılanmaktadırlar.

Devletin, Milletimiz adına bedel ödeyenlere iade-i itibar borcu vardır!  Ülkemizi büyük bir cezaevine çeviren, kültürel soykırıma teşebbüs eden, ülkeyi milyarlarca lira zarara uğratan darbecilerin yaptıklarının hesabı sorulmalıdır! Milletimiz adına 28 Şubat döneminde büyük bedeller ödeyen bizler bu zulmün faillerini hiçbir zaman yüreğimizde affetmeyeceğiz! 28 Şubat darbe sürecinde FETÖ’nün rolü ortaya çıkarılmalı ve karanlık ilişkiler aydınlatılmalıdır!

Bizler Anadolu Öğrenci Birliği olarak 28 Şubat Postmodern Darbesinin yıl dönümünde sadece Türkiye’de değil Mısır’da, Şili’de, Venezuela’da, Afrika’da kısacası tüm dünyadaki bütün darbeleri en gür sedamız ile tel’in ediyor, halkların iradesine müdahale eden tüm vesayet odaklarının karşısında olduğumuzu ilan ediyoruz. Bu vesileyle son günlerde darbe şakşakçılığını çağrıştıran “Karargâh Rahatsız” türünden manşetlerin arsızca tedavüle konulmasını lanetliyoruz!

Topraklarımızda oynanan oyunların senaristlerini çok iyi tanıyor, Türkiye’de yapılan hiçbir darbenin CIA ve NATO’dan bağımsız olmadığını çok iyi biliyoruz. Bütün darbelerin planlayıcısı NATO’nun ülkemizdeki üsleri kapatılmalıdır! Bilinmelidir ki 15 Temmuz Destanı tüm dünyada mazlum milletlere ilham kaynağı olmuş ve emperyalizmin suratına tokat gibi çakılan “yeni bir dünya” çağrısını ateşlemiştir.

Emperyalistler ve kuklaları unutmasınlar ki; hürriyet ve adaleti kuşanmış olan bizler asla teslim olmayacağız ve yeni bir dünya için 28 Şubat’ta ödediğimiz bedelleri şeref madalyası olarak görüyoruz!

Çocuklarımıza bırakacağımız en büyük miras da bundan başkası değildir!

Anadolu Öğrenci Birliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz