Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Gümüşhane Abdurrahman Dilipak’ı Konuk Etti

AÖB Gümüşhane Abdurrahman Dilipak’ı Konuk Etti

0
AÖB Gümüşhane Abdurrahman Dilipak’ı Konuk Etti

Anadolu Öğrenci Birliği Gümüşhane Temsilciliği, Araştırmacı Yazar Abdurrahman Dilipak’ı misafir etti.

Abdurrahman Dilipak, “Avrupa Birliği & Şangay Beşlisine Alternatif İslam Birliği ve Türkiye’nin Rolü” konulu konferansta düşüncelerini dile getirdi.

Gümüşhane Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferans, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Anadolu Öğrenci Birliği tanıtım filmi ile başladı.

Anadolu Öğrenci Birliği Gümüşhane Üniversite Başkanı Mehdi Coşkun’un selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan Abdurrahman Dilipak “Müslümanların alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’in (SAV) ümmeti olduklarını hatırlatmalı ve insanları kardeş olmaya çağırmak için mücadele etmeli aynı zamanda haksızlık kimden gelirse gelsin karşı koymalıyız.” dedi.

“Dünyadaki tüm gelirler 62 kişilik bir grubun cebine gidiyor. Böyle bir dünyada yaşıyoruz. Bu düzen devamlı sürdürülemez. Müslümanlar yeryüzündeki halkları da adaletle yönetecek. Düşmanlıktan değil, kardeşlikten bahsetmemiz lazım. Bizim başka bir ahlaka ihtiyacımız yok” dedi.

Öğrencilere en az 4 fakülte bitirmelerini, en az 3 dil bilmelerini tavsiye eden Dilipak, “Yeniden Müslüman olacağız. Tarihi yeniden okuyacağız. Her şeyi yeniden düşüneceğiz. Yeryüzünün bütün açları ümmetin yetimidir. Din Allah’ın dinidir. Herkesi bu dine çağırıp kardeş olacağız. Hayatımızı, Müslümanlığımızı baştan sona gözden geçirmemiz gerek” şeklinde konuştu.

Dilipak, konferansın ardından salonun fuaye alanında kitaplarını imzalayarak salondan ayrıldı.