AÖB Gençlik Çalıştayı İskenderun’da Yapıldı

0
142

AÖB Ortaöğretim Birimi Akdeniz Bölgesi Gençlik Çalıştayı, 13 Mayıs’ta İskenderun’da gerçekleştirildi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Ortaöğretim Birimi tarafından düzenlenen “Vakti Kuşanmak Geleceği Konuşmak” üst başlıklı Akdeniz Bölgesi Gençlik Çalıştayı, birçok il ve ilçeden 350 öğrencinin katılımıyla İskenderun Gençlik Merkezi ev sahipliğinde yapıldı.

Sabah kahvaltısı ikramıyla başlayan çalıştay, Kur’an-ı kerim tilaveti ve sinevizyon gösterimiyle devam etti. Yapılan selamlama konuşması ile başlayan ilk oturumda AÖB Genel Başkanı Mesut Çaça, “Vakti Kuşanmak Geleceği Konuşmak” başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Akabinde ise çay arası verildi. Daha sonra Eyüp İşçioğlu “Akran Eğitimi (Okul Çalışmaları Perspektifinde)” başlıklı bir seminer verdi.

Verilen seminerin ardından gençlerin konuşmacı olduğu “Dijital Çağ” başlıklı panele geçildi. Moderatörlüğünü Ülfet Derneği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Mehmet Makas’ın yaptığı panelde Adana, Mersin, Osmaniye ve Reyhanlı’dan birer öğrenci 10’ar dakikalık tebliğ sundu. “Dijital Çağın Neresindeyiz?”, “Sosyal Medyada Kaybolan Müslüman Gencin Zaman İsrafı”, “Sosyal Medya İlmihali” ve “Sosyal Medyada Algı Yönetimi” başlıklı panel sunumlarının akabinde namaz ve öğle arası molası verildi.

Öğleden sonraki zaman diliminde ise Atölye Çalışmaları yapılarak kız ve erkek öğrenciler ayrı şekilde öbekler halinde İstasyon Tekniğiyle; Okulda ben (Mahremiyet, iletişim, öz denetim, arkadaşlık, özgüven), Ailede ben (İslam’da-günümüzde aile algısı-aile içi iletişim-ailede talep ve beklentiler), Kurumda ben (Aidiyet, içsellik duygusu, sorumluluk, öz denetim, kardeşlik), Sosyal medyada ben (Dijitalde helal-haram, narsizim, görünürlük), Özümde ben (Ego, takva, nefis, kamil insan) başlıklarını irdeleyerek raporlaştırdı.

Atölye çalışmaları sonrasında Sonuç Bildirisi okunarak toplu fotoğraf çekimi yapıldı ve gezi düzenlendi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.