AÖB Gençliği İdlib İçin Ayakta

0
165

Anadolu Öğrenci Birliği’ne bağlı üniversiteli gençler, Esed rejimi ve Rus güçleri tarafından İdlib’de yapılan katliamları Türkiye genelinde protesto etti.

Anadolu Öğrenci Birliği, 4 Nisan 2017 tarihinde eli kanlı Esed rejimi ile Rus güçleri tarafından İdlip'te gerçekleştirilen ve çoğu çocuk en az 100 kişinin hayatını kaybettiği, 500’den fazla sivil insanın da boğulma tehlikesi geçirdiği katliamla ilgili Türkiye’nin birçok yerinde basın açıklaması yaparak gıyabi cenaze namazı kıldı.

Üniversite gençliği; Bursa, Samsun, Konya, Adıyaman, Manisa, Düzce, Tatvan, Gaziantep, Elazığ, Malatya, Bingöl, Kayseri, Diyarbakır, Kilis, İstanbul, Hatay, Karabük, Mersin ve Van gibi illerde protestolar düzenlenerek katliamları lanetledi. 

Rusya'nın İstanbul Başkonsolosluğu önünde de bir protesto gerçekleşti. Anadolu Öğrenci Birliği Genel Merkezi’nin de destek verdiği protesto eyleminde çeşitli gençlik hareketlerine mensup üyeler, “Emperyalist Rusya, Suriye’den defol”, “Müslüman zulme boyun eğmez” pankartı açtı.

Türkiye genelinde yapılan eylemlerde "Ahdimizdir: Emperyalist Katillerle Hesaplaşcağız" başlıklı bir bildiri okundu. İşte Anadolu Öğrenci Birliği tarafından okunan basın bildirisinin tam metni:

AHDİMİZDİR: EMPERYALİST KATİLLERLE HESAPLAŞACAĞIZ!!!

"Sakın, Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma. Allah onları ancak gözlerin dehşetle bakakalacağı bir güne erteliyor." İbrahim 42

Altı yıldır Suriye'de işlenen ve yaklaşık bir milyon insanın ölümüne yol açan insanlık dışı katliamlar maalesef katlanarak devam ediyor. Karanlık Batı ruhunun icadı kimyasal silahlar dün İdlib'te çoğu çocuk onlarca insana ölüm kustu. Bu katliamda Rusya, ABD, İran başta olmak üzere emperyalist Batı, katil Esed'in suç ortaklarıdır!

Aç gözlü emperyalist işgalciler, insanlık düşmanı muhterisler, hainler, kalleşler… İnsanlarımız ve şehirlerimiz sizin kirli ellerinizle perişan oldu.

Bütün evlerimizi yaktınız.

Dedeleriniz Endülüs'te soykırım yaptı ve siz Haçlı artıkları, Saraybosna'da soykırıma yeltendiniz, Beyrut yaralandı, Kahire vuruldu, Kudüs esir, Gazze hapis, Şam yandı, Bağdat perişan, Basra harap, Halep düştü…

İslam medeniyetinin tüm şehirlerini, tüm değerlerini, camilerini, köprülerini, hanlarını yaktınız, yıktınız, işgal ettiniz, esir aldınız.

İki yüzyıldır, etimizi koparır gibi kopardınız şehirlerimizi tarihin kalbinden…

O kadim şehirlerde yaşattığımız insanlığı, huzuru, mutluluğu, kardeşliği, medeniyeti vurdunuz, talan ettiniz.

Canımıza tak etti artık!

Artık gözlerimizin içine baka baka İslam coğrafyasında kardeşlerimizi katledişinize sessiz kalmayacağız.

Artık bizi Endülüs'süz, Halep’siz, Şam’sız, Hama’sız, Musul’suz, Kudüs'süz, Kerkük’süz bırakıp İstanbul’u yakma girişimlerinize seyirci kalmayacağız.

Kadınlarımıza, yaşlılarımıza ve çocuklarımıza uzanan o kirli ellerinizi kırmaya ahdettik…

"Kim bilir belki yarın, belki yarından da yakın"

Bilinsin ki bizim kitabımızda zalimlerden başkasına düşmanlık yoktur!

Bu coğrafyada döktüğünüz her damla kanın, zulmettiğiniz her mazlumun hesabını soracağız sizden!

İdlib’te insanlık suçu işleyen, hiçbir vicdanın kabul edemeyeceği yöntemlerle masum sivilleri katleden zalim rejim ve emperyalist destekçileri bilin ki;

Vekalet savaşlarınızı yürüten taşeron örgütlerinizle de, Halep’i, İdlib'i kan gölüne çeviren paralı köpeklerinizle de ve siz kuklacı emperyalistlerle de hesaplaşacağız.

Anadolu Öğrenci Birliği olarak yeryüzünde hürriyetin ve adaletin hakim olması için çabamız, ümidimiz, gayretimiz ve mücadelemiz artarak devam edecek. Yeryüzünün bütün mağdur, mazlum ve mustazaflarına kol kanat germeye, kucak açmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar ümitle ve azimle gayret edeceğiz.

Üzüleceğiz, kalbimiz taşlaşmasın diye ağlayacağız ama gevşemeyeceğiz, asla ve asla yes’e, ümitsizliğe kapılmayacağız, pes etmeyeceğiz!

Ve siz katiller yenilip cehenneme sürüleceksiniz!

Tüm dostlarımıza ihtar, tüm düşmanlarımıza öfke ile duyurulur.

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ