AÖB, Geleneksel Futbol Turnuvası Düzenliyor

0
180

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Ortaöğretim Komisyonu, Geleneksel Futbol Turnuvası düzenliyor.

Anadolu Öğrenci Birliği İstanbul Ortaöğretim Komisyonu, bu yıl 1. Geleneksel Futbol Turnuvası’nı düzenliyor. Turnuvaya katılacak öğrenciler, turnuvanın sponsoru ANESİAD yönetim kurulu ile Aksa Eğitim ve Dayanışma Vakfı’nda düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltının ardından yapılan programda Anadolu Platformu 1. Bölge Teşkilat Başkanı ve İstanbul Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu Başkanı Sıddık Karaduman turnuva hakkında bilgi verdi. Sıddık Karaduman verdiği bilgilerde İstanbul’un 8 ayrı bölgesinden 12 takımın oluşturulduğunu ve turnuvaya yaklaşık 150 lise öğrencisinin katıldığını belirtti. Genel formata dair bilgi veren Karaduman, “Futbol turnuvası düzenlerken asıl amacımız kıyasıya bir mücadele verilsin ve bu mücadele sonucu bir takım galip gelsin gibi sığ bir düşünce değil; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin beraber vakit geçirmesi, kardeşlik, paylaşma gibi duygularının gelişimine katkı sağlamak amacıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Bizim için önemli olan gençlerimizin maçı kazanmalarından ziyade dostluk, kardeşlik, saygı ve sevgi gibi güzel duygular kazanmaları.” sözleriyle konuşmasına son verdi. 

Sıddık Karaduman’ın konuşmasının ardından ANESİAD Genel Başkanı Ali Kılavuz, ANESİAD Yönetim Kurulu Üyesi Tuncay Dönmez, Anadolu Platformu Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Zekeriya Şengöz gençlere hitap ettiler. 

Programda Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu ve ANESİAD ortak çalışması ile öğrencilere formaları dağıtıldı.  Turnuvaya katılan gençlere formalarının takdimiyle program sona erdi.