Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Gaziantep Şubesinden Davet ve Teşkilat Konulu Eğitim Programı

AÖB Gaziantep Şubesinden Davet ve Teşkilat Konulu Eğitim Programı

0
AÖB Gaziantep Şubesinden Davet ve Teşkilat Konulu Eğitim Programı

AÖB Davet ve Teşkilat konulu üç günlük hizmet içi eğitim programı düzendi.

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Komisyonu Gaziantep’te Davet ve Teşkilat konulu üç günlük hizmet içi eğitim programı düzenledi. 18 Ocak Cumartesi günü başlayan hizmet içi eğitim programına Gaziantep Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi ve Zirve Üniversitesinde eğitim gören 70 öğrenci katıldı. Bülbülzade Vakfı Sosyal Tesislerinde yapılan hizmet içi eğitim programının açılış konuşmasını Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Komisyonu Başkanı Mustafa Kar yaptı. Kar, konuşmasında AÖB Gaziantep Şubesinin yaptığı çalışmalar hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

Açılış konuşmasının ardından ilk günün sunumlarına geçildi. İlk günün ilk sunumunu Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir yaptı. Turgay Aldemir; “İslam Davası ve Esasları” konulu bir sunum yaptı. Daha sonra sırayla; Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Tamer Çalhan; “Anadolu Platformunun Teşkilatlanma Yapısı ve Esasları”, Anadolu Platformu Başkan Yardımcısı Gazi Kılıçparlar ise “Peygamber ve Davet” üst başlıklı sunumlarını yaptılar.

Hizmetiçi eğitimin akşam bölümünde Mustafa Kar moderatörlüğünde Mahmut Kaçmazer, Mehmet Cengiz, Hatice Sohbet ve Sena Aldemir’in katılımlarıyla “28 Şubatın Tanıkları” darbe yıllarında yaşadıkları anıları katılımcılarla paylaştılar. Forumun sonunda yapılan soru cevap kısmının ardından ilk günün programları sona erdi.

İkinci günün programı Bülbülzade Vakfı Aile Komisyonu Başkanı Mesut Aydağ tarafından sunulan “Günümüzde Davet Çalışmaları” başlıklı seminer ile başladı. Öğle bölümünde Nuray İnce ve Ayşe Kar tarafından “Davetin Özellikleri” konulu sunumlar yapıldı.

İkinci günün akşam bölümünde ise Anadolu Öğrenci Birliği Gaziantep Şubesi Yüksek Öğretim Komisyonu Başkanı Mustafa Kar tarafından “Anadolu’da Görülen İslami Hareketler” konulu sunum yapıldı.

Programın üçüncü ve son günü Bülbülzade Vakfı Kurtuluş ormanında icra edildi. Burada İsmail Yüksek, Huzeyfe Akaslan ve Enes Doğan tarafından “Mısır İhvan Hareketi, Tunus Nahda Hareketi ve Sudan İslami Hareketi” konulu sunumlar yapıldı. Program akşam saatlerinde tüm katılımcılar ile yapılan değerlendirme toplantısının ardından sona erdi.