AÖB Diyarbakır Temsilciliği’nden Adana Gezisi

0
215

AÖB Diyarbakır Temsilciliği üniversite öğrencileri Adana’ya iki günlük gezi programı düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Diyarbakır Temsilciliği'ne mensup yaklaşık 20 üniversite öğrencisi Adana'ya iki günlük gezi programı düzenleyerek Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği'nin misafiri oldu. 24 Şubat günü başlayan gezi programında misafirler Ülfet Derneği Üniversite Erkek Öğrenci Yurdu'nda ağırlandılar.

Gezinin ilk günü Ülfet Derneği Genel Merkezi'nde yapılan kahvaltıyla başladı. Öğrenciler daha sonra dernek merkezini gezerek fiziki imkanları yerinde görüp dernek çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. 

Yapılan kısa bilgilendirmenin ardından misafir öğrenciler, Anadolu Platformu Teşkilat Başkanı ve Ülfet Derneği YK Başkanı Gazi Kılıçparlar ile bir hasbihal gerçekleştirdi. Hasbihalinde bölgesel sınıflandırmanın üst akıl tarafında Müslümanların literatürüne sokulduğunu ifade eden Kılıçparlar güncel meselelere değindi.

Daha sonra Adana'nın çeşitli tarihi ve turistik mekanlarını ziyaret eden Diyarbakırlı gençler, Tarsus Erdem-Der'in misafiri olup Eshab-ı Kehf ve Taşkuyu Mağarasını gezdi. Akşam yemeği için dernek merkezinde tekrar bir araya gelen misafirler, gecenin ilerleyen saatlerine kadar Adana'nın farklı bölgelerinde bulunan mekanlarda ağırlandı.

Ziyaretlerinin ikinci gününde de çeşitli gezi programları yapan AÖB Diyarbakır Temsilciliği öğrencileri, öğleden sonra Diyarbakır'a doğru yola çıktı.