AÖB Danışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Yapıldı

0
203

Anadolu Öğrenci Birliği Danışma Meclisi toplantısı 23-24 Eylül tarihlerinde Ankara Keçiören’de gerçekleştirildi.

Danışma Meclisi toplantısına Anadolu Öğrenci Birliği Genel Başkanı Mesut Çaça, Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı M. Fatih Eren, Kız Teşkilatlanmasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Sevgi Şişman, Yönetim Kurulu Üyeleri, Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir, Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Tekin Başer, Ortaöğretim Komisyon Başkanı Adem Er ve Türkiye geneli Danışma Meclisi üyeleri katıldı.

Yeni eğitim ve öğretim döneminin değerlendirildiği ve çeşitli istişarelerin yapıldığı toplantı iki gün sürdü.

Toplantıda açılış konuşması yapan Genel Başkan Mesut Çaça yeni eğitim ve öğretim döneminin hayırlara vesile olmasını temenni ederek kısaca şunları dile getirdi:

“Hayatı, zihni, aklı, yüreği parçalara ayırarak bir tasavvur, bir medeniyet, bir gençlik hareketi oluşturamayız. Hayatımızı kompartımanlara ayıramayız. Biz birlikte yürürüz, birlikte varacağımız istikamete ulaşırız. Nurettin Topçu’nun da dediği gibi; ‘Ancak el ele yürüyüşlerle insanlık ilerliyor. Başkalarının hareketlerine hayat verdikçe yükseliyor ve büyüyoruz.’

Tebliğ kadar temsile de ihtiyacımız var, siz değerli büyüklerimiz bugüne kadar Anadolu Öğrenci Birliği mensuplarına rol model olarak, bugünlere gelmesine katkıda bulundunuz. Hepinize yürek dolusu teşekkür ediyor bu kutlu yürüyüşte sizlerle olmaktan onur duyuyorum.”

Kısa bir süre önce Arakan’a giden Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Tekin Başer de bir konuşma yaparak Arakan izlenimlerine yer verdi. Başer, “Zulüm hiç bir coğrafyanın kaderi değildir. Ve hiç bir insan müstekbirlerin zalimliğine bırakılacak kadar değersiz değildir. O yüzden bize düşen zihinsel bir devrim gerçekleştirerek tüm mazlum coğrafyaya umut olmaktadır” dedi.

Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ise yaptığı konuşmada; “Öyle bir hayat yaşa ki seni öldürmeye gelen sende dirilsin’ sözünü düstur edinmeli ve öyle hareket etmeliyiz.

Modern dünyanın hızla yabancılaştıran ve yalnızlaştıran akımlarına karşı Allah’a hamdolsun ki biz bir aradayız ve güçlü bir birliğiz. Gençlerimiz ve bizler ilk olarak ikili ilişkilerimizde, daha sonra grup ve toplumla ilişkilerimizde saygıyı, güveni, merhameti ve iyiliği vurguladıkça anlam kazanacağız” dedi.

Danışma Meclisi toplantısında yıllık faaliyetler, stratejiler, plan ve projeler etraflıca istişare edilerek bir yol haritası oluşturuldu.

Toplantı, Danışma Meclisi üyelerinin görüş ve önerilerinin alınmasının ardından son buldu.