AÖB Bursa Bölge Kampı

0
275

Anadolu Öğrenci Birliği Bursa Bölge Kampı 7-8 Mart’ta Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği “Zaman ve Mekan Bize Emanet Kampı” yapıldı. Selamlama ve açılış konuşmalarını Şaban Mertyürek, Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Muhammed Fatih Eren, Anadolu Öğrenci Birliği Teşkilat Başkanı Yusuf Öcal ve Bilge Alagöz yaptı.

Anadolu Öğrenci Birliği Teşkilat Başkanı yaptığı konuşmada “Türkiye’nin dört bir yanında aynı derdi aynı davayı yüklenmiş insanların varlığı bizleri mutlu ediyor” dedi ve sözlerini sürdürdü: “Dert edindiğimiz şeyleri tanış olmadan nihayete erdiremeyiz.” Öcal, planlan AÖB etkinliklerinden bahsederek konuşmasını tamamladı.

“Bireysel Muhasebe ve Sorumluluklarımız” üst başlıklı oturumun moderatörlüğünü Ahmet Karakaş yaptı. Prof. Dr. Mustafa Tekin, “İnsanın Anlam Arayışı” Arş. Gr. Seracettin Eryaman ise “İnsanın Yeryüzü ile ilişkisi ve Sorumlulukları” konusunu anlattı. İkinci oturumunun başlığı “Birliktelik Anlayışımız ve Toplumsal Sorumluluklarımız”dı. Doç. Dr. Mehmet Ulukütük ve Prof. Dr. Ali Büyükaslan sunumlarını gerçekleşti.

Uluslararası Öğrenci Sunumu “Benim Hikayem” Jasim Abduk Jaleel Alakkattu tarafından yapıldı. Abdurrahman Demir  “Kardeşlik Sofrası”  Burhan Salık ise “AÖB Teknofest” sunumunu gerçekleştirdi.

Kampın İkinci günü “Asr Suresi Bağlamında Zaman ve Mekan” sunumlarıyla başladı. Enes Ali Taşçı’nın yönettiği oturumda Rümeysa Taşçı, “Mekan” Mustafa Yıldırım ise “Zaman” konusunu anlattı. Atölye Çalışmaları ve Sunumlarının yapıldığı son gün Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir’in Hasbihali ile tamamlandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.