Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB Bursa Bölge Kampı Yapıldı

AÖB Bursa Bölge Kampı Yapıldı

0
AÖB Bursa Bölge Kampı Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği Bursa Bölge Kampı ‘Bilgi Birliktelik Erdem’ üst başlığıyla 20 Nisan tarihinde Bursa’da yapıldı.

Kampımıza Manisa, Düzce, Uşak, Kırklareli, Bartın ve Karabük illerinden katılım gösterildi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, Anadolu Öğrenci Birliği Teşkilat Başkanı Melih AY, Bursa Bölge Temsilcisi Burhanettin Ayanoğlu, Bursa AKADDER Temsilcisi Gülistan Keleş selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Selamlama konuşmalarının ardından oturumlar, atölye çalışmaları ve hasbihal gerçekleştirildi. I. Oturumda Metin Önal Mengüşoğlu ‘Müslümanların Entelektüel Alanda Çölleşmesi’ konulu sunumunu gerçekleştirdi. Metin Önal Mengüşoğlu konuşmasında düşünmenin önemine vurgu yaparak:”Çölleşmenin ana sebebi duyguları öne alıp düşünceyi arka plana atmaktır. Düşünmeyen biri, İslam’ı idrak edemez.”dedi. Mengüşoğlu sunumun ardından kitaplarını imzaladı.

1. Oturumda Bursa Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Mehmet Ulukütük ‘Türkiye’deki Değişimler ve Değerlerimiz’ üzerine sunumunu gerçekleştirdi. Mehmet Ulukütük ‘Nasıl kendimiz kalabiliriz’ sorusuyla başladığı sunumunda “Önce kendimizi bulup sonra kendimiz kalacağız. Bütün insanları homojenize etme fikri Batı’nın üç yüzyıldır ulaşmak istediği dünya tasavvurudur.”dedi. Konuşmasında dilin korunmasının önemine ayrıca değinen Mehmet Ulukütük: ”Dil kendi kalmak isteyenlerin elindeki en büyük silahtır.” sözleriyle sunumuna son verdi.

İkinci oturumun ardından tüm katılımcılar küçük çalışma gruplarına bölünerek atölye çalışması gerçekleştirdi. Çalışmada katılımcılar ile “davet ve tebliğ, ders halkaları, makale okumaları, kitap tahlilleri, sosyal ve kültürel faaliyetler, kampüs faaliyetleri ve öğrenci toplulukları” konuları hakkında konuşuldu.

Atölye çalışmalarının ardından Tarihçi Yazar Hüseyin Özhazar tarafından “Gençlik” konulu hasbihal gerçekleştirildi. Bursa Bölge Kampımız genel değerlendirme ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.