AÖB Adana Temsilciliği Piknik Yaptı

0
212

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği, DSİ Yeni Baraj’da piknik yaptı.

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Temsilciliği, DSİ Yeni Baraj’da piknik yaptı. Pikniğe, Anadolu Öğrenci Birliği Adana sorumlusu Yakup Kölay, Öğretmen Komisyonundan Nihat Aydoğmuş ve aralarında yeni öğrencilerin de bulunduğu çok sayıda üniversite talebesi katıldı.

Tanışma faslından sonra kısa bir konuşma yapan Nihat Aydoğmuş “bir derdi, bir tasayı, bir davayı kuşanmamız gerektiğini” söyledi. Allah’ın bizi başıboş yaratmadığını dilen getiren Nihat Aydoğmuş, “içinde bulunduğumuz mekânlarda, içinde bulunan insanlara karşı sorumluluklarımız olduğunu” söyledi. Aydoğmuş, “sorumluluğumuz; Allah’ın dinini yaşamak ve yaşatmaktır” diyerek konuşmasına son verdi.

Aydoğmuş’tan sonra bir konuşma yapan Adana AÖB sorumlusu Yakup Kölay ise; “İçinde bulunduğumuz kurumlar sadece birer araçtır. Asıl gaye Allah’ın razı olacağı bir hayatın inşasıdır. Ancak örgütlülüğü olmayan bir inşanın temelleri sağlam olmayacaktır. İçinde bulunduğumuz kurumlar örgütlülüklerimizin merkezini oluşturur. Kurumlarımız her daim özellikle üniversiteli gençlerin arzu ettiği çalışmayı gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.”