Ana Sayfa Kuruluşlar Bursa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği AÖB Adana Şubesi ve Üniak Gazi Kılıçparlar’ı Konuk Etti

AÖB Adana Şubesi ve Üniak Gazi Kılıçparlar’ı Konuk Etti

0
AÖB Adana Şubesi ve Üniak Gazi Kılıçparlar’ı Konuk Etti

Çukurova Üniversitesi Akademi Vizyon Kulübü ve ÜniAk (Medeniyet Kulübü) ortak hasbihal programının konuğu Gazi Kılıçparlar oldu.

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi tarafından Çukurova Üniversitesi'nde faaliyetlerde bulunmak üzere kurulan Akademi Vizyon Kulübü, farklı kulüplerle de işbirliği içerisinde olarak gerçekleştirdiği etkinliklere bir yenisini daha ekleyerek, Anadolu Platformu Yön. Kur. Üyesi ve Ülfet Derneği Yön. Kur. Başkanı Gazi Kılıçparlar'ı hasbihal programında konuk etti.

 

Sodes Gençlik Medeniyeti Proje Ofisinde gerçekleşen hasbihal programına Anadolu Öğrenci Birliği Akdeniz Bölge Sorumlusu ve Ülfet Derneği Genel Sekreteri Yakup Kölay ve organizatör kulüplerin yöneticileri ve ilgili öğrenciler katıldı. "Bu dünyaya ne söylüyoruz?" başlıklı hasbihal programına "Biz pınarın başında susuz ölmemek için bir araya geliyoruz!" diyerek başlayan Gazi Kılıçparlar, Müslüman olduğumuzu söylemek de bir iddiadır, ve her iddianın da ispatı gerekir. Muhafazakarlık devrimin düşmanıdır. İslami kesim muhafazakâr kavramıyla sınırlandırılmıştır. Bir'e kul olamayanlar farkında olmadan bin'e kul olurlar. Ortaçağ Kur'an-ı Kerimin indiği çağdır. Avrupa'nın karanlık çağı bizim aydınlık çağımızdır" diyerek sözlerini sürdürdü.