AÖB Adana Şubesi Üniversite Erkek Öğrenci Yurdu Faaliyete Girdi

0
233

Anadolu Öğrenci Birliği Adana Şubesi Çukurova Üniversitesi ve Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nde okuyan öğrencilerinin ihtiyacına binaen üniversite erkek öğrenci yurdunu faaliyete geçirdi.

Merkez Yüreğir ilçesi sınırları içerisinde ve birden çok ulaşım seçenekleriyle Üniversiteye 15 dakika uzaklıktaki bir mesafede bulunan erkek öğrenci yurdunun şehir merkezine uzaklığı ise sadece 10 dakika.

 

Afrika ve Ortadoğu ülkelerinden yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Adana'da devam ettirmek için gelen öğrencilerin de barındığı öğrenci yurdun kapasitesi yaklaşık 50 kişilik. 2 kattan oluşan yurtta 4 ve 6'şar kişilik odalar, yemekhane, misafirhane, çalışma odaları gibi imkanlar dışında günlük ihtiyaç duyulan ev ve teknolojik gereçler de mevcut. Seviyelerine göre gruplandırılan öğrencilerin haftalık ve 15 günlük periyotlarla süren eğitimlerinde ise tefsir, hadis, Kur'an-ı Kerim, değerler eğitimi gibi eğitim imkanları da sunulmaktadır. Türkçe bilmeyen öğrencilerle de İngilizce ve Arapça özel olarak Kavramlar dersleri işlenmekte. Sosyal faaliyetlerin de gerçekleştiği  yurtta öğrencilerin birbirleriyle kaynaşması adına farklı etkinlikler de düzenleniyor.