Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB 3. Danışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Yapıldı

AÖB 3. Danışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Yapıldı

0
AÖB 3. Danışma Meclisi Toplantısı Ankara’da Yapıldı

Anadolu Öğrenci Birliği (AÖB) “3. Danışma Meclisi Toplantısı” Ankara Keçiören’de yapıldı.

Anadolu Öğrenci Birliği “3. Danışma Meclisi Toplantısı” 22-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara Keçiören’de gerçekleştirildi.

Toplantı, tanışma ve hasbihal programı ile başladı. Daha sonra AÖB Genel Başkanı Mesut Çaça bir açılış konuşması gerçekleştirdi. Yeni dönemde sorumlulukların ve çalışmaların önemine değinen Çaça özetle şunları dile getirdi:

“Bir camianın, bir hareketin ve bir birliğin gücü değerlerindedir. Bizim ayakta durmamızı sağlayan omurga samimiyet, fedakârlık ve insana verdiğimiz değerdir. Öznesi insan, merkezi adalet olan birliğimizi daha iyiye nasıl taşıyacağımızı, nasıl korumamız ve nasıl yaşatmamız gerektiğini konuşmak için bir araya geldik.

Biz biliyoruz ki birlikte yaptığımız her işte bereket ve Allah’ın rahmeti vardır. Bizler birbirine hakkı ve sabrı tavsiye edenler olarak Allah’ın emri için buralara geldik. Allah’tan başla kimseden karşılık beklemiyoruz zaten…

Anadolu’nun yeni bir medeniyet ile mayalanmasında gençlerin alacağı inisiyatif, kuşanacağı sorumluluk bize yeni bir dünya müjdesinin adıdır. Bu coğrafyayı asla yalnız bırakmayacağız. Ocağımızda akrabalarımız ile mahallemizde komşularımız ile sokakta düşkünlerimiz ile kampüste öğrencilerimiz ile şehirde farklı kültürlerimiz ile dünyada ise vicdan sahibi tüm insanlar ile bu duvara taş örmeye, sıva vurmaya, renk çalmaya devam edeceğiz.

Bizler dili, dini, rengi ve coğrafyası ne olursa olsun insanlığın ve adaletin yanında, zulmün ve kaosun karşında küresel emperyalist güçlere karşı mücadelemizi devam ettireceğiz.

Böylelikle gerek illerimizde gerek Türkiye’de ve gerekse insanlık aleminde yılmayacak azmimiz, yenilmeyecek kararlılığımız, vaz geçemeyeceğimiz kardeşliğimiz kurulacak.”

Toplantı 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminin değerlendirilmesi oturumuyla devam etti. Daha sonra AÖB Danışma Meclisi üyesi, yapılan faaliyetleri değerlendirerek görüş ve önerilerini dile getirdi.

  1. Danışma Meclisi Toplantısı’nın ikinci kısmı Anadolu Platformu İcra Kurulu Başkanı Turgay Aldemir ve Anadolu Platformu İstişare Kurulu üyesi Altan Özkanlı’nın hasbihalleri ile başladı.

Aldemir yapılan çalışmaların çok anlamlı olduğunu dile getirerek şöyle konuştu: “Kıymetli arkadaşlar! Biliyorum ki büyük bir emek ile illerimizde çalışıyor ve gençlerimizin gönüllerine dokunmaya, onlara faydalı olmaya çalışıyorsunuz. En nihayetinde bizler bir fikri hareketiz, bu anlamda dokunmuş olduğumuz gençlere entelektüel birikimimizi, ahlaki duruşumuzu, insan merkezli çalışmamızı ve değer üretmemizi öğretmeliyiz. Onlarla ilgilenirken sadece bir hoca değil, onlara bir arkadaş, onlara bir yoldaş olmalıyız. Öyle bir hayatımız olmalı ki bu gençler bizleri örnek almalı ve bizde umudu görmeleri gerekmektedir. Ben inanıyorum ki bu çalışmalarınız kampüslerde anlamlı bir şekilde devam ederek yükselecektir.”

Toplantı; yeni eğitim öğretim döneminin planlanması, istişarelerin yapılması, uluslararası çalışmaların bilgilendirilmesi, öğrenci topluluklarının işlevselliği, fikriyat ve eylemsellik gibi konuların istişare edilerek karara bağlanması ile devam etti.

Anadolu Öğrenci Birliği 3. Danışma Meclisi Toplantısı kapanış konuşmaları ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.