AÖB 11. Bölge’den Meal Yarışması

0
181

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu, 11. Bölgede ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Kur’an-ı Kerim meali yarışması düzenledi.

Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu, ‘Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı öğrenen ve öğreteninizdir’ şiarıyla 11. Bölgede ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik Kur’an-ı Kerim meali yarışması düzenledi.

Ortaokul ve lise kategorilerinde ayrı ayrı belirlenen surelerin okunması, anlaşılması ve yaşanması amacıyla organize edilen yarışmaya sadece ders halkalarında bulunan öğrenciler katıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Anadolu Öğrenci Birliği Ortaöğretim Komisyonu genel sekreteri Cumali Kaplan, üç ay önce ortaokul ve liseliler için belirlenen 7 surenin öğrencilere okutulduğunu belirterek şunları dile getirdi:

“Adıyaman, Gaziantep, Kahramanmaraş, Kilis, Şanlıurfa, Elbistan, Nizip ve Kahta’da 1 Mayıs Pazartesi günü saat 10.00’da düzenlenen meal yarışmasında ortak soru kitapçıkları kullanıldı. 50 sorunun sorulduğu sınava bölge il ve ilçelerinden yoğun katılım oldu.

Meal yarışmasının sonunda iller yerelinde ortaokul ve lise kategorilerinde başarılı olan gençlere çeşitli ödüller verilecektir. Başarıda ilk 3’e hediye çekleri, ilk 5’e ‘Hikâyelerle Kavramlar’ eğitim seti ve ilk 60 kişiye de şehir dışı gezi olacaktır” dedi.

Sınavın sonucu önümüzdeki günlerde açıklanacak.