Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği AÖB 11. Bölge Kampı Gaziantep’te Yapılıyor

AÖB 11. Bölge Kampı Gaziantep’te Yapılıyor

0
AÖB 11. Bölge Kampı Gaziantep’te Yapılıyor

Anadolu Öğrenci Birliği 11. Bölge illerinin katılımıyla 5-6-7 Şubat tarihlerinde üniversite öğrencilerine yönelik “Davet, Şahsiyet ve Teşkilat” konulu bölge kampı düzenliyor.

Gaziantep Bülbülzade Vakfı Davut Özgül Konferans Salonunda yapılan bölge kampına Kilis, Kahramanmaraş, Adıyaman, Şanlıurfa ve Gaziantep illerinden 71 bayan, 93 erkek olmak üzere 164 öğrenci katılıyor. Kamp dolayısıyla yapılan açılış programına Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel, Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar, bölge sorumluları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program daha sonra Anadolu Öğrenci Birliğinin tanıtım filminin izlenmesi ile devam etti. Tanıtım filminin ardından selamlama konuşmalarına geçildi. İlk konuşma AÖB Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Kar tarafından yapıldı. Kar konuşmasında 11. Bölge il ve ilçelerinden gelen öğrencilerin katılımıyla yapılan bölge kampında "Davet, Şahsiyet ve Teşkilat" konusunu irdeleyeceklerini belirterek; "Salih amel işlemeyen insanın davetinin etkili olmaz. Bu programda ben Müslümanlardanım diyen, doğru sözlü insanların ancak insanları hakka davet edebileceğini göreceğiz. Davet erleri belirli bir şahsi olgunluğu yakalamadıkları müddetçe davetleri bir anlam ifade etmez. Nerede olursa olsun doğru söyleyen, hayatının her safhasını salih amellerle geçiren, toplumun da doğrular ile tanışmasına gayret gösteren bir gençlik tahayyül ediyoruz" dedi.

Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı Abdulvahit Yücel ise; "Kampımızın konusu olan "Davet, Şahsiyet ve Teşkilat" konusunu ancak selam ile genişletebiliriz. Dünyada bunca zulüm, bunca tugyan, bunca gözyaşı karşısında insanın tek tutunacağı nokta selamdır. Hz. Peygamber'in "aranızda selamı yayın" buyruğu bu amaçladır. Gençlik olarak kendimizi yenilememiz lazım. Kitaplarla, bu tür programlarla bunu gerçekleştireceğiz. Sahada ciddi emekler harcıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz, umut varız, katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Adıyaman Anadolu Öğrenci Birliği Başkanı İhsan Altun ise; "Allah Asır Suresinde birbirimize hakkı ve sabrı tavsiye etmeyi öğütlüyor. Bunu için buradayız ve çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Anadolu Öğrenci birliği Gaziantep Şubesi Öğrenci Komitesi Başkanı Ufuk Ökmen'de; "İnsanları rahatlatmak için çalışmıyoruz, aksine rahatsız etmek için çalışıyoruz. İnsanlığı ayakta tutmak için uğraşmaya devam edeceğiz" dedi.

Selamlama konuşmalarının ardından programa geçildi.  3 gün sürecek olan program akışı şöyle;

ANADOLU ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

DAVET, ŞAHSİYET ve TEŞKİLAT KAMPI (5-6-7 ŞUBAT GAZİANTEP)

Program Akışı:

05 Şubat Perşembe

            10.00 Açılış; Selamlama Konuşmaları

            13.30 Davet Geleneğinde Darul Erkam’ın Etkisi                 (Gazi Kılıçparlar)

            15.30 Forum (Davet Geleneğinde Darul Erkam’ın Etkisi)

            19.30 İslami Mücadelede Gençliğin Rolü                            (Turgay Aldemir)

            20.30 Ara ve Hasbihal

06 Şubat Cuma

            09.30 Davette Kadının Rolü                                                 (Rabia Aldemir)

            11.00 Forum (Davette Kadının Rolü)

            13.30 Modern Bir Davet Önderi Olarak Aliya                     (Mirza Gökdemir)

            15.00 Forum (Modern Bir Davet Önderi Olarak Aliya)

            19.30 Tarih Yazan Davetçiler                                               (Hüseyin Özhazar)

            20.30 Ezgi ve Şiir Şöleni

07 Şubat Cumartesi

            09.30 Davetin İnkitasında Sekülerizm                                 (A. Hakim Yalçın)

            11.00 Forum  (Davetin İnkıtasında Sekülerizm)     

            13.30 Ahlaka Davet                                                              (Sait Ali Ekinci)

            19.00 Değerlendirme ve Kapanış