Ana Sayfa Kuruluşlar Bülbülzade Eğitim Sağlık ve Dayanışma Vakfı ANTEB Üyeleri ‘Kendini Aramak’ Kitabını Tahlil Etti

ANTEB Üyeleri ‘Kendini Aramak’ Kitabını Tahlil Etti

0
ANTEB Üyeleri ‘Kendini Aramak’ Kitabını Tahlil Etti

Anadolu Teknik ve Büro Elemanları Derneği (ANTEB) üyelerinin aylık olarak düzenlediği kitap tahlil programında bu ay İhsan Fazlıoğlu’nun “Kendini Aramak” isimli kitabı tahlil edildi.

ANTEB üyeleri tarafından 10 Ocak Salı günü Bülbülzade Vakfı Hacı Firdevs Aslan Mescidinde yapılan kitap tahlili programına dernek başkanı Nevzat Aslan, yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Kitap Tahlili Programında İhsan Fazlıoğlu’nun Papersense Yayınlarından çıkan “Kendini Aramak” kitabı; Osman Gezer, Mustafa Polat ve Ahmet Nuri Çetin tarafından yapılan sunumlarla tahlil edildi.

Sunumların ardından dinleyicilerden gelen sorular yanıtlanarak kitap müzakere edildi. Program yapılan ikram ve hasbıhallerin ardından sona erdi.

Kitabın Öyküsü:

İnsan başlangıç ile son arasında bu ara da seyrettiği, kendiyle başlayıp yine kendiyle bitirdiği hayat yolculuğunda kendi olmak, kendi kalmak, kendi ölmek için ne yapabilir? Kendilikiyle sımsıkı bağlı bilgiye erişmek, edindiği bilgiyle eylemek onu nereye taşıyabilir? Vahşi kapitalist dünya; duyu, duygu, düşünceden mürekkep insanın hangi zaafları üzerinde yükselir? Din, felsefe, bilim ve sanat insan olmaklıka nerede, ne zaman ve nasıl hizmet eder? Bu deneme tüm bu sorular ile 21. yüzyılın muzdarip ikliminde insan olmanın, kendi olmanın kıymetini bilerek, tanıyarak ve inanarak yola çıkıyor ve “düşünmek yolda olmaktır” ilkesiyle Hz. İnsan'ı arıyor…