Antalya’da Darbeye Karşı ‘Ümmet Kardeşliği’

0
282

Antalya’da, Liman Der’in de üyesi olduğu Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu (ANTBİRKAP), 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınladı.

Antalya’da Liman Eğitim ve Dayanışma Derneği’nin de üyesi olduğu Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu (ANTBİRKAP), 50’ye yakın sivil toplum kuruluşu adına FETÖ/PDY terör örgütünün 15 Temmuz darbe girişimine karşı ortak bildiri yayınladı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen darbe karşıtı açıklamaya sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

İşte 15 Temmuz darbe girişimine karşı yayınlanan o ortak bildiri:

GÜN, BİRLİK VE KARDEŞLİK GÜNÜDÜR

“Selam olsun bedrin aslanlarına. Selam olsun Uhud şehitlerine. Selam olsun Malazgirt şehitlerine. Selam olsun Çanakkale şehitlerine. Selam olsun 15 Temmuz şehitlerine. Selam olsun tankların önünde şehit olan kardeşlerimize. Selam olsun Taksime kamyon çıkartması yapan Şerife teyzeye. Selam olsun Boğaziçi köprüsünde tek başına tanklara karşı duran Safiye bacıya.

Selam olsun askeriyeyi Peygamber ocağı bilip bunu bütün damarlarında hisseden ve gerekirse şehit olurum diyen, satılmış generali tek kurşunla alnının ortasından vuran Şehit Astsubay Ömer Halisdemir kardeşime. Selam olsun Türkiye’nin yiğit erkeklerine, kadınlarına. Selam olsun Antalya’nın vefakâr, cefakâr, gençlerine-yaşlılarına. Selam olsun gün; birlik ve kardeşlik günüdür diyen tüm Antalya halkına.

“ÜMMET OLARAK TEK YUMRUK OLDUK”

“Kadınıyla-erkeğiyle, yaşlısıyla-genciyle ellerimizi semaya kaldırıp yalvarıyoruz Allah’a. Allah’ım tüm İslam ümmetinin dayandığı, yaslandığı yeniden diriliş ruhu kazandığı vatanımızı koru. Ülkemiz üzerinde yüzyıllardır hesap yapan yabancı güçlere ve yerli işbirlikçilerine fırsat verme. Şehadet berekettir, sen bu toprakları İslami bilinç ile bereketlendir. Vatan ve millet sevgimizi artır.

Çocuklarımıza manevi bilinç, gençlerimize güç, analarımıza sabır ver, yaşlılarımızın da dualarını kabul et Allah’ım. Hainleri, münafıkları kahru perişan et. Zalimlerin önünde dayanma gücümüzü artır. Şeytanın ve dostlarının yapmış olduğu tuzakları başlarına çal. Birliğimizi ve kardeşliğimizi sürekli farklı oyunlarla bozmaya çalışan satılmışlara karşı uyanık olma gücü ver.

15 Temmuzda bize; Türkiye olarak, ümmet olarak, tüm renkleri ile, farklılıklarına rağmen tek yumruk olma fırsatı verdin, bunu daim kıl Allah’ım. Düşünceleri farklı olan sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler günlerdir nöbette, yeniden kardeş olduğumuzu hissettik, biz et ve tırnak gibiyiz, bizleri ayırma Allah’ım. Hain paralelin, darbeci Fetö’nün, işbirlikçi çıkar şebekesinin önünde dimdik ayakta kalabilmek için ayaklarımızı sabit kıl Allah’ım.

DARBELERE KARŞI DURACAĞIZ

“Şimdi sağ elimizi havaya kaldırıyor ve söz veriyoruz. Allah var ortağı yok, cesaretimiz var korku yok, ölmek var dönmek yok. Kanımızın son damlasına kadar nöbete devam edeceğimize söz veriyoruz. İslam ümmetinin son umut olarak gördüğü bu toprakları zalimlere teslim etmeyeceğiz. Onların oyunlarını başlarına çalacağız.

Uçakları, füzeleri, tankları, topları, en gelişmiş silahları ile de gelseler direnmeye devam edeceğiz. Darbelere karşı duracağız. Çocuğumuzla, gencimizle, yaşlımızla kadınımızla, erkeğimizle hepimiz gerekirse tek tek ölmeye söz veriyoruz. Birliğimize ve kardeşliğimize karşı yapılan tüm tuzakları bozacağımıza söz veriyoruz.

Antalya Birlik ve Kardeşlik Platformu’nu oluşturan kuruluşlarımız, Konyalılar Derneği, ASDER, İnsan ve Medeniyet Hareketi, AKULDER, Nevşehirliler Derneği, Kent ve Medeniyet Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, Ağrılılar Derneği, Vahdet Vakfı, Adıyamanlılar Derneği, LİMAN DERNEĞİ, Ensar Vakfı, Elazığlılar Derneği, Yeryüzü Vakfı, Gürünlüler Derneği, KARDOSTDER, Antalya İHH, Manat Manavgat Aile Derneği, Kırmızı Kitaplar, Erzurumlular Derneği, Özgürder ve devam edip gitmekte olan 50’ye yakın hemşeri derneği ve eğitim, kültür, yardımlaşma ve dayanışma hareketleri olan sivil toplum kuruluşları olarak buradayız,  birlik ve kardeşliğimizi güçlendirmeye söz veriyoruz.

Söz mü? Şerefimiz için söz mü? Namusumuz için söz mü? Bu vatan için söz mü? Allah adına söz mü?”