Ana Sayfa Kuruluşlar Anadolu Öğrenci Birliği Antakya'da Öğrenciler Yemekte Biraraya Geldi

Antakya'da Öğrenciler Yemekte Biraraya Geldi

0
Antakya'da Öğrenciler Yemekte Biraraya Geldi

MKÜ öğrencileri çiğköfte etkinliğinde bir araya geldi.

Anadolu Öğrenci Birliği MKÜ öğrencileri çiğköfte etkinliğinde bir araya geldi. Yaklaşık 30 öğrencinin katıldığı etkinlik, yemeğin ardından, verimli bir sohbetle devam etti.

 

Programda, Kardelen Derneği üniversite sorumlusu İhsan Ağca da, Anadolu Öğrenci Birliği’nin vizyon ve  misyonu hakkında bir sunum yaptı.

 

Ağca sunumunda; “İnsan  fıtraten iyi ve doğrudan yanadır. Ancak zaman içerisinde birtakım sapma ve kaymalar yaşanabilmektedir. Önemli olan bu durumda hatanın farkına vararak tövbe etme ve yapılan hatadan dönme erdemini göstermektir. Bu noktada Hz Adem’in ve Hz Yunus’un çağlar öncesinden bize gelen mesajını doğru ve yerinde okumak gerekiyor. Biz Ademoğluna düşmanlığı Kur’an tarafından tescillenen İblis, gençlere yaklaşırken, yapılan hatalar üzerinden yürüyerek, bu noktada gençlerimizi ümitsizliğe ve karamsarlığa sürüklemektedir. İblisin bu oyununa karşı bizlerin sürekli diri ve zinde kalarak mücadele etmemiz gerekmektedir. Bu mücadelede özellikle vahiy ve sünnet kalkanını kuşanarak iblisten gelebilecek her türlü saldırıya karşı korunabiliriz. Bize düşen Kur’an ve Sünnetin rehberliğinde Sırat-i Müstakim olarak yürümektir.” dedi.

 

Program, sohbetin ardından sona erdi.