ANESİAD’lı İş Adamlarından Cezayir Çıkarması

0
358

ANESİAD, 28 kişilik bir heyetle Cezayir’e 5 gün süren ticari iş gezisi düzenledi.

ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği) 23-27 Nisan 2017 tarihlerinde 28 kişilik bir heyetle Cezayir’e 5 gün süren ticari iş gezisi düzenledi.

28 kişilik ANESİAD heyeti çeşitli ticari temaslarda bulunmak üzere Cezayir’e gitti. ANESİAD heyeti ilk olarak Türkiye’nin Cezayir Büyükelçisi Mehmet Poroy’u makamında ziyaret ederek Cezayir ekonomisi ve ticaret hacmi hakkında detaylı bilgi aldı.

Türkiye’nin Cezayir Ticaret Müsteşarı Bahadır Erkan’ın da bulunduğu görüşme, ANESİAD Genel Başkanı Niyazi Dilek ve Genel Başkan Yardımcısı Yunus Aksu’nun Büyükelçi Mehmet Poroy ve Ticaret Müsteşarı Bahadır Erkan’a plaket takdimleri ile sona erdi.

İKİLİ İŞ GÖRÜŞMELERİ VE GALA YEMEĞİ

Cezayir iş gezisinin üçüncü gününde inşaat, mobilya, elektronik, gıda ve tekstil sektöründe faaliyet gösteren ANESİAD üyeleri için konaklama yapılan otelin toplantı salonunda “ikili iş görüşmeleri” 100’ün üzerinde Cezayirli firmanın katılımı ile gün boyu sürdü.

Her ANESİAD üyesi için özel olarak hazırlanan masalarda, katılımcı firmalar ile bire bir görüşme ve tanışma fırsatı bulan üyeler verimli bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan görüşmelerin ardından üyeler ile birlikte Türkiye’nin Cezayir Ticaret Müsteşarı Bahadır Erkan’ın da katıldığı gala yemeğine geçildi.

ALGER TİCARET ODASI ZİYARETİ

ANESİAD üyeleri daha sonra Türkiye’nin Cezayir Ticaret Müsteşarı Bahadır Erkan’la birlikte Alger Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Alger Ticaret Odası Başkan Yardımcısının hazır bulunduğu görüşmede Alger Ticaret Odasına kayıtlı 60 civarında üye de katıldı. Tanışmanın ardından ANESAİD Genel Başkanı Niyazi Dilek, görüşme taleplerine olumlu cevap verdikleri için Alger Ticaret Odası Başkan Yardımcısına teşekkür etti.

Toplantıya üyelerin katılım sağlamasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Dilek şunları dile getirdi: “Cezayir’de birçok mamül ve ürüne sınırlamalar getirilmesine karşın inşaat sektöründe Çin’den sonra 2. sırada olan ülkemizi diğer sektörlerde de üst sıralara çıkarma konusunda bizlerin de katkı sunabileceğini gördük. Üyelerimizden Cezayir’le çalışanlar olduğu gibi ilk kez gelenler de var. Amacımız da tam burada üyelerimizi yurt dışına açmak, ihracata alıştırmak, ülkemizin 2023 ihracat hedeflerini yakalamak.”

Toplantı, Genel Başkan Niyazi Dilek’in plaket takdiminden sonra sona erdi.