ANESİAD’dan Kamuoyuna Duyuru!

0
273

ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği), ABD yönetiminin Türkiye’ye yönelik başlattığı ekonomik saldırıyla ilgili bir açıklama yaptı.

Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANESİAD), son zamanlarda Türkiye’nin ekonomik güvenliğini tehdit eden ABD saldırısıyla ilgili “Kamuoyuna Duyuru” başlıklı yazılı bir açıklama yaptı.

ABD saldırıları karşısında milli birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi gerektiğine dikkat çeken ANESİAD, bu tehdit ve girişimler karşısında ülkemizin haklı duruşunun sonuna kadar yanında olacaklarını ifade etti.

İşte ANESİAD’ın “KAMUOYUNA DUYURU” başlıklı açıklaması:

ANESİAD (Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği) olarak Türkiye’ye karşı ABD/Trump Yönetimi tarafından ekonomik güvenliğimizi tehdit eden açık bir saldırı söz konusudur.

Ülkemize karşı yapılan bu hukuksuz düşmanca tutum, davranış ve kararlara karşı, milli birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, stratejik yaklaşımlar ile ülkemizin daha güçlü bir noktaya geleceğinden en ufak bir kuşkumuz bulunmamaktadır.

ANESİAD olarak ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu tehditler karşısında her zaman hükümetimiz ve milletimiz ile birlik ve beraberlik içinde gerekli çözümlerin geliştirilmesinde hazır olduğumuzun bilinmesini isteriz. Milletimiz tarih boyunca karşı karşıya kaldığı bu tür saldırılara karşı gerekli cevabı en uygun şekilde vermiştir.

Küresel yerleşik hukuksal düzenlemeler hiçe sayılarak Türkiye’de mevcut ekonomik, sosyal ve demokratik yapımızı kaosa sürüklemek için yapılan bu tehdit ve girişimler karşısında ülkemizin haklı duruşunun sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz.

ANESİAD Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz