ANESİAD Yönetim Kurulu Toplandı

0
248

ANESİAD Mart ayı Genişletilmiş Yönetim Kurulu ve İstişare Toplantısı Kahramanmaraş’ta yapıldı.

Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANESİAD) Mart ayı Genişletilmiş Yönetim Kurulu ve İstişare Toplantısı, Kahramanmaraş ANESİAD Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya tüm şube başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

Toplantı içerisinde ANESİAD Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özgül yereldeki ticari faaliyetler ve ekonomiye katkısı yönüyle Kahramanmaraş hakkında bilgiler verdi. Ardından sözü alan ANESİAD Genel Başkanı Ali Kılavuz, gündemdeki 2. Olağan Genel Kurul ve Cezayir’e düzenlenecek olan iş gezisi hakkında detaylı bilgiler verdi. Son olarak ANESİAD Gaziantep Şube Başkanı Yunus Atilla Hamallar, Gaziantep’te yapılacak olan ANESİAD fuarı ile ilgili açıklamasını yaptı.

Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Ziyareti

Genişletilmiş Yönetim Kurulu Toplantısının akabinde ANESİAD Genel Başkan Ali Kılavuz, Genel Başkan Yardımcısı Niyazi Dilek ve Şube Başkanlarının da aralarında bulunduğu bir heyet Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

KMTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M.Akif Gölcü ve Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Ülker Bey’in ev sahipliğinde yapılan görüşme, kısa bir tanışma ile başladı. M.Akif Gölcü, görüşmede Kahramanmaraş’ta yapılan ticaret, üretim ve ihracat gibi ticari faaliyetler hakkında detaylı bilgiler verdi. Ardından Ali Kılavuz, ANESİAD adına randevu teklifine olumlu cevap vererek kendilerini ağırlayan M.Akif Gölcü’ye teşekkürlerini sundu. Toplantının akabinde M.Akif Gölcü, Ali Kılavuz’a plaket takdim ettiler.

İstişare Toplantısı

Bir dizi toplantı ve ziyaretlerin ardından ANESİAD Genel Başkan Ali Kılavuz ve beraberindeki heyet, Kahramanmaraş ANESİAD Şubesinin düzenlemiş olduğu yemekli istişare toplantısına katılım sağladı. Toplantıya, Genel Başkan Ali Kılavuz, Genel Başkan Yardımcıları Niyazi Dilek, Coşkun Alay, Ömer Çiçek, Gen.Bşk.Yard. ve Gaziantep Şube Başkanı Yunus Atilla Hamallar, Kayseri Şube Başkanı Veysel Tüfekçi, Mersin Şube Başkanı Ekrem Çakar, Van Şube Başkanı Rıdvan Yaşar, Adıyaman Şube Başkanı Deniz Alan, Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Özgül, Malatya Şube Başkanı Resul Kocamaz, Osmaniye Şube Başkanı Ahmet Çelik ve şubelerin yönetim kurulları ve üyeleri katıldı.

Türkiye geneli çok sayıda üyenin katıldığı toplantı ANESİAD sinevizyon gösterisi ile başladı. Ardından ANESİAD Kahramanmaraş  Şube Başkanı Mehmet Özgül selamlama konuşması yaparak sözü ANESİAD Genel Başkanı Ali Kılavuz’a bıraktı. Kılavuz, “ANESİAD olarak ana amaçlarımızdan birisi olan esnafı, sanayici ve iş adamı yapabilmek” diyerek yerelde üretim yapan firmaların ekonomiye katkısı ve dış pazara açılabilmesinin desteklenmesi gerekliliği üzerinde durdu. Son olarak Şube başkanları, illerde yapılan faaliyetler hakkında bilgiler verdiler.