ANESİAD Katar’da Fuara Katıldı

0
165

Anadolu Esnaf Sanayici ve İş Adamları Derneği (ANESİAD) üyesi iş adamları, Katar’ın Doha şehrinde düzenlenen “Expo Turkey By Qatar 2018” fuarına katıldı.

KOSGEB destekli düzenlenen Katar İş Geliştirme Gezisi, Katar’ın başkenti Doha’ya yapıldı. Bu yıl ikincisi düzenlenen fuarı, ANESİAD Genel Başkanı Niyazi Dilek ve beraberindeki 20 kişilik iş adamı heyeti ziyaret etti.

Fuarda Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile kısa sohbette bulunan Genel Başkan Niyazi Dilek, fuarın hem ülkemiz hem de Katar adına olumlu sonuçlar doğurması temennisinde bulundu.

Fuarın ikinci gününde; Katar Büyükelçisi Fikret Özer, Katar Ticaret Müşaviri Burak Güreşçi, Katar Türk İş Adamları Derneği yetkilileri, Katarlı iş adamlarının yanı sıra yaklaşık 200 firma yetkilisinin katılımıyla Doha Hilton Oteli’nde Katar Ülke Prezentasyonu programı düzenlendi.

Programda Katar’daki ticaret hacmi ve yatırım olanaklarına değinen Katar Ticaret Müşaviri Burak Güreşçi, Katar’da Türkiye ve Türkler için önemli fırsatlar olduğunun altını çizdi.

Program sonunda plaket takdimleri yapıldı ve yine Doha Hilton Oteli’nde düzenlenen B2B görüşmeleri programına geçildi. Türkiye’nin çeşitli illerinden fuara katılan ANESİAD üyesi iş adamları, programda Katar’daki firmalarla birebir görüşme imkânı buldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz