ANESİAD Gaziantep’te Fuar Düzenledi

0
180

Anadolu Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği (ANESİAD) Gaziantep’te Suriyeli muhalif işadamları ile ortak fuar düzenledi.

ANESİAD tarafından düzenlenen fuar 07 Temmuz Pazar günü Şehitkâmil Kültür ve Kongre Merkezinde Türkiyeli ve Suriyeli işadamlarının katılımı ile gerçekleştirildi. 19 Mayıs Pazar günü yapılan Türkiye Suriye İş Geliştirme Çalıştayının bir sonucu olarak organize edilen fuara 30 civarında firma katılarak stant açtı. Fuara Anadolu Platformu Başkanı Turgay Aldemir, ANESİAD Başkanı Ali Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri, Gaziantep Suriyeli İşadamları Konseyi Temsilcisi Ahmet Şeyh Vesuf, Bülbülzade Vakfı Esnaf Komisyonu Başkanı Yunus Atilla Hamallar, çok sayıda ANESİAD üyesi işadamı ve Suriyeli işadamı katıldı.

Organizasyon dolayısı ile bir açıklama yapan ANESİAD Başkanı Ali Kılavuz; “ANESİAD olarak düzenlediğimiz mini fuar sayesinde üyelerimiz ithalat – ihracatını yaptıkları ürünleri ve birbirlerini yakından tanıma imkânı buldular. Burada yaptığımız toplantıda bundan sonraki süreçte Suriyeli muhalif iş adamları ile ANESİAD üyesi işadamlarının hangi çatı altında ve nereye doğru yürüyecekleri ile ilgili gözden geçirmeler yaparak önümüze birtakım projeler koyduk. Bu çerçevede de Suriyeli işadamları ile ANESİAD’ın ortaklaşa oluşturacağı bir platform oluşturmayı, oluşturulan bu platformu tüm Ortadoğu ve kuzey Afrika’ya yaymayı, platform üyesi ülkeler arasındaki ekonomik ve ticari zenginleşmeyi sağlamayı, ahlaki ve sosyal içerikli paylaşımları arttırmayı ve birbirlerine karşı kardeşçe destek sağlamayı, işadamlarının kendi içerisinde iç eğitimini sağlamayı hedefliyoruz. Bugün itibarı ile bu platformun ilk hedefi olarak 30 Eylülden sonra üyelerimiz ile birlikte dünya çapında ziyaretler yaparak bu ülkeleri platforma davet edeceğiz.” dedi.